Havelsan'dan "Siber Ordu"

Havelsan'dan "Siber Ordu"

Türkiye'nin "siber ordu"'su kuruluyor. Havelsan ordu için harekete geçti

Türkiye'nin "siber ordu"'su kuruluyor. Havelsan ordu için harekete geçti

Habertürk'ten Deniz ÇİÇEK'in haberine göre; HAVELSAN (Hava Elektronik Sanayii), Türkiye'de ilk defa siber güvenlik alanında her türlü çalışmanın yapılacağı bir Siber Güvenlik Merkezi kuracak. İnşaat çalışmaları süren merkezin, yıl başında açılması hedefleniyor. Merkezde, siber güvenlik alanında yeni teknolojiler geliştirilecek. Merkez, siber güvenlik sistemlerinin test ve onay işlemlerini de yapacak.

KAMUYA SİBER GÜVENLİK

Merkez, diğer kamu kurumlarına da siber risklere karşı koruma sağlayacak. Siber güvenlik ekibi olmayan ya da yetersiz olan kamu kurumlarına, bu merkezden siber güvenlik hizmeti sunulacak. Merkez, 7 gün 24 saat esasıyla kurumların siber güvenliğini sağlayacak ve bu kurumların sistemlerini izleyecek. Olası siber saldırıları hacker'lar yoluyla püskürtecek. Talep olması halinde özel sektöre de siber güvenlik hizmeti verilecek. Merkezin, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na da siber güvenlik konusunda hizmet vermesi planlanıyor. Merkezde, bu alandaki uzman açığının kapatılması için eğitim de verilecek. Merkez aynı zamanda, piyasada yer alan irili ufaklı tüm siber güvenlik firmalarını kendi şemsiyesinde toplayacak. Böylelikle bu alandaki tüm uzmanlar bir araya gelecek.

GOOGLE'DA ÇALIŞAN TÜRKLER LİSTEDE

Merkeze, tüm dünyada bu alanda yetişmiş Türk kökenli bilgisayar ve bilişim sektörü uzmanlarının transfer edilmesi hedefleniyor. Bu amaçla Google'da çalışan Türklerin peşine düşüldü. Uzmanlara, piyasanın üstünde ücret verilecek.

Habertürk

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.