1. HABERLER

  2. SENDİKALAR

  3. İşletmelerdeki koordinatörlük görevi ek ders ücretinden sayılacak
İşletmelerdeki koordinatörlük görevi ek ders ücretinden sayılacak

İşletmelerdeki koordinatörlük görevi ek ders ücretinden sayılacak

Eğitim-Bir-Sen olarak, Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararda değişiklik yapılarak işletmelerde meslek eğitimi kapsamında verilen eğitimin ders yükünden sayılmasına ilişkin düzenlemeye karşı açtığımız davada, Danıştay, yürütmenin durdurulması karar...

A+A-

Eğitim-Bir-Sen olarak, Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararda değişiklik yapılarak işletmelerde meslek eğitimi kapsamında verilen eğitimin ders yükünden sayılmasına ilişkin düzenlemeye karşı açtığımız davada, Danıştay, yürütmenin durdurulması karar verdi.

Bunun üzerine Bakanlık, daha önceki uygulamasından vazgeçerek, söz konusu görevler karşılığı ek ders ücreti ödenmesi gerektiğini duyurdu.

Millî Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü, illere gönderdiği 10.1.2018 tarihli yazısında, işletmelerde meslek eğitim görevinin, Danıştay 11. Dairesi’nin yürütmenin durdurulması kararının Bakanlığa tebliğ edildiğini, 27.12.2017 tarihinden itibaren, daha önce uygulandığı şekliyle yüz yüze eğitim kapsamı dışında ve aylık karşılığı ders görevinin doldurulup doldurulmadığına bakılmaksızın doğrudan ek ders ücreti karşılığında değerlendirilmesi gerektiğini ifade etmiştir. 

Bakanlığın gönderdiği yazı

Zam sonrası hangi memur ne kadar maaş alacak?

Zam sonrası hangi memur ne kadar maaş alacak?

Memur ve memur emeklilerinin yeni yılda alacağı enflasyon farkı zammı ile işçi emeklilerinin alacağı zam, Aralık enflasyonunun açıklanması ile belli

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum