1. HABERLER

  2. SENDİKALAR

  3. Kahveci'den sözleşmeli isyanı: Bu drama son verilmeli
Kahveci'den sözleşmeli isyanı: Bu drama son verilmeli

Kahveci'den sözleşmeli isyanı: Bu drama son verilmeli

Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci son günlerde gündemden düşmeyen sözleşmeli personel için önemli açıklamalarda bulundu.

A+A-

Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci son günlerde gündemden düşmeyen sözleşmeli personel için önemli açıklamalarda bulundu.

AK Parti Grup Başkanvekili Grup Başkanvekili Cahit Özkan'ın bir televizyon programında süresiz sözleşmeli personelin yaşadığı sorunların çözümü için Maliye Bakanlığı nezdinde bir çalışma yürütüldüğünü açıklaması ile sözleşmeli personelde 'kadro' için bir umut belirdi.

Özkan,"Maliye Bakanlığı nezdinde bir çalışma yürütülüyor. İnşallah bu çerçevede, etki analizi tamamlandıktan sonra sayın Cumhurbaşkanımız tarafından kamuoyuna müjdesi verilecektir." ifadelerini kullanmıştı.

KAMU SEN: BU DRAMA SON VERİLMELİ

Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci sözleşmeli personelin yaşadığı sorunlara değinerek "Aynı okuldan mezun olmuş, aynı sınava girmiş, aynı işi yapan personelin farklı statülerde, farklı haklarla çalıştırılması adalet ve eşitlik ilkesine aykırıdır." dedi.

İşte Kahveci'nin mesajları;

"1. Türkiye Kamu-Sen olarak en büyük arzumuz, insan onuruna yaraşır iş, bütün kamu çalışanlarının sevdikleriyle bir arada yaşama hakkına kavuşmasıdır. İş güvencesi, tayin, kurum değişikliği, aile birliği, görevde yükselme gibi haklardan mahrum bir istihdam modeli kabul edilemez.

2. Aynı okuldan mezun olmuş, aynı sınava girmiş, aynı işi yapan personelin farklı statülerde, farklı haklarla çalıştırılması adalet ve eşitlik ilkesine aykırıdır.

3. Sözleşmeli personel bile kendi içinde süresiz, ,5393’e tabi, 3+1’e tabi, 4/C’den 4/B’ye geçenler şeklinde ayrımcılığa tabi tutulurken kamu hizmetlerinde etkinliğin, personel sisteminde istikrarın, iş yaşamında adaletin sağlanması imkansızdır.

4. Kamu personel sisteminde istikrar ve adaleti sağlamanın tek bir yolu vardır; o da çok başlı yapıyı sonlandırmak ve tüm güvencesiz sözleşmeli personeli kadroya geçirmektir. Sözleşmeli personele kadro, keyfiyet değil gerekliliktir.

5. Kamu çalışanları harfler ve rakamlarla bölünmeyi değil aileleriyle bir arada, adil, güvenceli ve kadrolu bir çalışma hayatını fazlasıyla hak ediyor. Sözleşmeli istihdam kamunun kanayan yarasıdır. İstisnasız tüm güvencesiz personel kadroya geçirilmeli bu drama son verilmelidir."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.