Kamu-Sen'den Bahçeli'nin Askıda Ekmek Projesine Tam Destek

Kamu-Sen'den Bahçeli'nin Askıda Ekmek Projesine Tam Destek

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, ekmeğe yapılan zamma ilişkin değerlendirmelerde bulunurken, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Askıda ekmek" çağrısına tam destek verdi.

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, ekmeğe yapılan zamma ilişkin değerlendirmelerde bulunurken,  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Askıda ekmek" çağrısına tam destek verdi.

"Geçim sıkıntısı içindeki vatandaşlarımızın temel ve vazgeçilmez tek gıdası ekmektir" diyen Kahveci, "Maaşların geneline %8-10 arasında artış yapılmışken ana beslenme kaynağımız ekmeğe %15 zam yapılması, insani ve vicdani hiçbir değerle bağdaşmamaktadır" dedi. 

Genel Başkan Önder Kahveci açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"Yaptığımız en son araştırmaya göre 4 kişilik bir ailenin sağlıklı beslenebilmesi için gerekli olan en düşük gıda harcaması aylık 1332,8 TL’dir.

Ülkemizde çalışanların %40,3’ü asgari ücretle geçimini sağlamakta, %43’ü ise asgari ücret olan 1603 TL ile 3 bin TL arasında maaş almaktadır.

Dolayısıyla çalışanların %83’ünün maaşı 3 bin TL ve altında kalmaktadır.

Geçim sıkıntısı içindeki vatandaşlarımızın temel ve vazgeçilmez tek gıdası ekmektir.

Maaşların geneline %8-10 arasında artış yapılmışken ana beslenme kaynağımız ekmeğe %15 zam yapılması, insani ve vicdani hiçbir değerle bağdaşmamaktadır.

Zaten dengeli beslenme imkânı bulunmayan ve tek derdi karnını doyurmak olan vatandaşlarımıza bir darbe de ekmek zammıyla vurulmuştur.

Bu çerçevede Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin “Askıda Ekmek” projesini son derece değerli ve anlamlı buluyoruz.

Türkiye Kamu-Sen olarak bütün teşkilatımız ve imkânlarımızla “Askıda Ekmek” projesine destek vereceğiz.

İmkânı olan tüm vatandaşlarımızın da bu projeye destek vererek toplumsal dayanışmanın en güzel örneğini sergileyeceğine ve Türk milletinin erdemini bir kere daha ortaya koyacağına inancım tamdır"

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.