1. HABERLER

  2. SENDİKALAR

  3. Koncuk: Mülakat, El Birliği İle Boğulması Gereken Ucube Sistemdir
Koncuk: Mülakat, El Birliği İle Boğulması Gereken Ucube Sistemdir

Koncuk: Mülakat, El Birliği İle Boğulması Gereken Ucube Sistemdir

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, mülakat sistemine ilişkin yaptığı değerlendirmelerle her alanda konuya ilişkin gündem oluşturmaya çalıştıklarını ifade ederek, “Türkiye Kamu-Sen olarak biz mülakatın iptalini sağlamaya çalış

A+A-

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, mülakat sistemine ilişkin yaptığı değerlendirmelerle her alanda konuya ilişkin gündem oluşturmaya çalıştıklarını ifade ederek, “Türkiye Kamu-Sen olarak biz mülakatın iptalini sağlamaya çalışırken, adına sendikacı diyen birileri mülakat üzerinden bize saldırmaktadır” dedi. 

“Bu şahsiyetin gözünü nasıl bir kin bürümüşse, güya bizden 40 yılın intikamını alıyormuş. Daha 36 yıl alacakları varmış.Bu neyin kinidir anlamak zor” diyen Genel Başkan Koncuk, “Bu şahıs nasıl bir kafa taşımaktadır ki, 40 yılın hesabını bizden sormaktadır?40 yıl önce ben 18 yaşındaydım, bir çok üyemiz dünyada yoktu” dedi. 

Genel Başkan İsmail Koncuk

“Sendika olarak aylardır mülakatın ne ucube bir sistem olduğunu anlatmaya ve her alanda mülakatla  ilgili gündem oluşturmaya çalışıyoruz. 

Yönetici atamadan, öğretmen ve memur alımına kadar mülakatın nasıl sonuçlar doğurduğu her akıl, izan sahibinin bilgisi dahilindedir.

Türkiye Kamu-Sen olarak biz mülakatın iptalini sağlamaya çalışırken, adına sendikacı diyen birileri mülakat üzerinden bize saldırmaktadır. 

Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen'e düşmanlıklarını anlarım ama bu düşmanlık mülakat üzerinden bize saldırma boyutuna ulaşmamalıdır. 

Adamın gözünü nasıl bir kin bürümüşse, güya bizden 40 yılın intikamını alıyormuş. Daha 36 yıl alacakları varmış.Bu neyin kinidir anlamak zor.

Bu şahıs nasıl bir kafa taşımaktadır ki, 40 yılın hesabını bizden sormaktadır?40 yıl önce ben 18 yaşındaydım, bir çok üyemiz dünyada yoktu. 

40 yıl önce ben ve arkadaşlarım bu ülkenin ne bakanı, ne başbakanı ne de Cumhurbaşkanıydık. Bu ruh hali tam bir hasta ruh halidir. 

Bu tür adamların sahibi var mıdır, bilemem. Muhtemelen bu ruh hastaları, bilirim ki, kimseyi de dinlemez, ama varsa birileri ipini çeksin. 

Aslında böylelerinin ürümesi bizim için bir sıkıntı yaratmaz ama mülakat gibi bir konuyu, sözde sendikacı da olsa, sulandırması zarar verir.

Mülakat, artık, tüm sendikaların konsensüsü ile iptalinin sağlanması gereken hastalıklı bir ucube sistemdir. Elbirliği ile boğulmalıdır. 

Bu arada, bizden 40 yılın hesabını soran bu aklı evvele 40 yıl önce biz ne yapmışız, o tarihte kaç yaşındaymış, merak ettim doğrusu” 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.