1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. KAMU PERSONELİ

  4. Koncuk'tan Erdoğan'ın Sözlerine Tam Destek
Koncuk'tan Erdoğan'ın Sözlerine Tam Destek

Koncuk'tan Erdoğan'ın Sözlerine Tam Destek

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, "ARTIK 15 TEMMUZ ÖNCESİ GİBİ DAVRANAMAYIZ" sözlerini değerlendirdi.

A+A-

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, "ARTIK 15 TEMMUZ ÖNCESİ GİBİ DAVRANAMAYIZ" sözlerini değerlendirdi.

Koncuk, “Bu önemli bir mesajdır, bu alçak darbe girişimi göstermiştir ki, aynı gemideyiz ve bu alçaklar hiç kimseyi ayırmadan hedefe koymuş, her siyasi görüşten insanımızı kurşunlamış, bombalamış, kimseyi ayırt etmemiştir ve bütün insanlarımız elbirliği ile bu alçaklara dur demiştir. O halde, artık 15 Temmuz öncesinden daha farklı olmalı ve her insanımızı kucaklamalıyız." dedi. 

“Bu sözlere uygun bir adım atılacak mı? Elbette, bunları yakından takip edeceğiz. Sonuçlarını kamuoyu ve ilgililerle paylaşacak, olumlu adımları takdirle karşılayacak, olumsuzlukları her zaman yaptığımız üzere söylemekten ve en net şekilde eleştirmekten imtina etmeyeceğiz” diyerek, “Umalım, aklı selim galip gelsin” dedi.
 
Genel Başkan İsmail Koncuk değerlendirmesinde şu satırlara yer verdi; 

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Adalet ve Kalkınma Partisinin 15. Kuruluş Yıldönümündeki mesajı, önemlidir ve dikkatle takip edilmelidir. Bakın Sayın Cumhurbaşkanı ne diyor, "ARTIK 15 TEMMUZ ÖNCESİ GİBİ DAVRANAMAYIZ" 

Artık 15 Temmuz öncesi gibi davranamayız. Hiçbirimiz davranamayız. En başta cumhurbaşkanı olarak ben davranamam. Aynı şekilde, Türkiye'nin son 14 yılının sorumluğunu üstlenmiş iktidar partisi olarak, AK Parti böyle davranamaz. Muhalefet partilerinin de aynı anlayışta olduğuna bu süreçte şahit oldum, inanıyorum. Sivil toplum kuruluşlarının, medyanın, meslek örgütlerinin, farklı meşreplerin, ekollerin temsilcisi tüm grupların da aynı anlayışta olduğunu ümit ediyorum." 

Bu önemli bir mesajdır,  söylenmek istenilen şu şekilde açmak istiyorum, "15 Temmuz'dan önce farklı davrandık ancak bu alçak darbe girişimi göstermiştir ki, aynı gemideyiz ve bu alçaklar hiç kimseyi ayırmadan hedefe koymuş, her siyasi görüşten insanımızı kurşunlamış, bombalamış, kimseyi ayırt etmemiştir ve bütün insanlarımız elbirliği ile bu alçaklara dur demiştir. O halde, artık 15 Temmuz öncesinden daha farklı olmalı ve her insanımızı kucaklamalıyız." 

Sayın Cumhurbaşkanı tam da bunları söylüyor. Sayın Cumhurbaşkanının Hükümet ve bürokrasi üzerindeki etkisi malum, bakalım bu sözlerden nasıl bir sonuç çıkaracaklar? Bu sözlere uygun bir adım atılacak mı? Elbette, bunları yakından takip edeceğiz. Sonuçlarını kamuoyu ve ilgililerle paylaşacak, olumlu adımları takdirle karşılayacak, olumsuzlukları her zaman yaptığımız üzere söylemekten ve en net şekilde eleştirmekten imtina etmeyeceğiz.

Tabi, şimdi bazı arkadaşlar yazacaklar, aman be Başkan diyebilecekler, eee sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yermiş, haksız değiller tabi ki, ancak bunları duyurmak ve takip etmek de bizim görevimiz. Umalım, aklı selim galip gelsin. Her zaman söylüyoruz, biz kavgadan kaçmayız, ama kavgayı başlatan da asla biz olmayız. Ne dedik, 1. Sınıf Vatansever olmak böyle bir şey. Herkes sorumlu davransın, biz, zaten, hep sorumlu davrandık. Bu arada kimseden bir talebimiz yok, yanlış anlaşılmasın, sadece adalet istiyoruz ki, devletin birinci görevi olarak görülmelidir" dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum