1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. MEB HABER

  4. MEB Destekleme ve Yetiştirme Kursları Kılavuzu 2019-2020
MEB Destekleme ve Yetiştirme Kursları Kılavuzu 2019-2020

MEB Destekleme ve Yetiştirme Kursları Kılavuzu 2019-2020

2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılı Destekleme ve Yetiştirme Kursları e-Kılavuzu Yayımlandı. Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Destekleme ve Yetiştirme Kursları İş Takvimini belirledi

A+A-

Buna göre kurs merkezi başvuruları 9 ila 13 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. Öğretmenler ise 14 ila 18 Eylül 2019 tarihleri arasında başvuru yapacaktır.

Kurslarda, sınıflar 24 ila 29 tarihleri arasında oluşturulacak, 30 Eylül'de kurslar başlayacaktır.

Kılavuzu indirmek için tıklayınız.

Kurslarda, kurs talebinde bulunan kadrolu/sözleşmeli öğretmenlere öncelik verilmesi esastır. Bu öğretmenlerin ihtiyacı karşılamaması halinde kurs merkezi müdür ve müdür yardımcıları görevlendirilebilir.

Kurslarda görev alacak tüm öğretmenler, sınıf oluşturma işlemleri sırasında e-Kurs Modülü üzerinden görevlendirilir. Bir kurs merkezinde görev alacak öğretmenin, bu kurs merkezini tercih eden öğretmenler arasından öğrencinin tercihleri de dikkate alınarak kurs merkezi müdürlüğünce belirlenmesi esastır.

Kurslarda görev almak isteyen öğretmenler, Bakanlıkça yayımlanan kılavuzda belirlenen takvime göre e-Kurs Modülü üzerinden veya milli eğitim müdürlüklerine şahsen başvuruda bulunur.

Kılavuzu indirmek için tıklayınız.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum