MEB Görevde Yükselme Yönetmeliğinde Flaş Değişiklik! Yayınlanmak üzere...

MEB Görevde Yükselme Yönetmeliğinde Flaş Değişiklik! Yayınlanmak üzere...

Millî Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Dr. Hamza Aydoğdu 14 Mayıs 2020 Perşembe günü youtube üzerinden Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü sayfasının konuğu oldu.

Millî Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Dr. Hamza Aydoğdu 14 Mayıs 2020 Perşembe günü youtube üzerinden Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü sayfasının konuğu oldu. Salgın sürecine ve eğitim faaliyetlerinin genel gidişatına dair bilgiler paylaşan Aydoğdu öğretmenlerin salgın sürecinde 50 bine yaklaşan sayıda gönüllü olarak vefa çalışmalarında yer aldıklarını yaklaşık 600 bin öğretmenin ise uzaktan eğitim vb. faaliyetlerinde yer aldığını belirtti.

Milli Eğitim bakanlığı Görevde Yükselme Yönetmeliğinin değiştirildiğini ve bugün sayın bakan tarafından imzalanarak yayımlanmak üzere gönderildiğini belirten Aydoğdu, müdür yardımcılığından en üst bürokratik görevlere kadar tüm görevlerin yeniden liyakat ve kariyer ilkesi gözetilerek tanımlandığını ve bu vazifeleri üstlenmek için hangi şartlara haiz olmak gerektiğinin detaylı olarak yazıldığını belirtti.

Öğretmenlerin hizmet puanlarının yıl esasıyla belirlendiği sistemde de değişikliğe gidildiğini ve bu değişikliğin bugün Sayın bakan tarafından imzalanarak yayımlanmak üzere gönderildiğini belirten Aydoğdu; yüksek lisans, doktora, bilimsel ve sportif faaliyetler ve başarıların da hizmet puanına tesiri olacağını ve kendini geliştirmek için gayret gösteren öğretmenin ödüllendirilmiş olacağını belirtti.

Zorunlu hizmet affını gündemlerinde olmadığını belirten Aydoğdu, özellikle yatılı okullardan başlayarak müdür başyardımcılığı için yeniden görevlendirme izni vereceklerini belirtti.

memurpostasi.com Özel haber

İlgili Haberler
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum