Memur-Sen'den Yeni Yıl Mesajı

Memur-Sen'den Yeni Yıl Mesajı

Memur-Sen'den Yeni Yıl Mesajı: Kan ve gözyaşı son bulsun, kardeşlik daim olsun

İslam coğrafyasında başımızı nereye çevirsek bir yetimin feryadını, bir mazlumun isyanını duyuyoruz. İnsanlığın ortak huzurunu tehdit eden şiddet, terör, işgal, savaş ve düşmanlığın yerini barış ve huzura bırakmasını, Orta Doğu’da yaşanan çatışmaların bir an önce sona ermesini, acı kayıpların, trajedilerin son bulmasını temenni etmekle yetinmeyeceğiz, bunun gerçekleşmesi için var gücümüzle mücadele edeceğiz.

Bu çerçevede başta Suriye, Filistin, Bangladeş, Irak, Doğu Türkistan, Mısır ve Myanmar olmak üzere dünyanın muhtelif yerlerinde zorda, darda ve sıkıntıda olan kardeşlerimizi 2016 yılında yalnız bırakmamaya, elimizi uzatmaya, ekmeğimizin ortağı yapmaya devam edeceğiz.

Emperyalizm ve işbirlikçileri olan diktatörlerin hak ve hukuk tanımayan saldırılarına, baskı ve zulümlerine karşı tavır almak hepimizin görevidir. Müslümanların kendi aralarında birlik ve dayanışmayı tesis ederek; İslam dünyasına, Müslüman toplumlara yönelen tehditleri, ötekileştirme gayretlerini, içinden geçmekte olduğumuz zorlu süreci de bertaraf edecek şekilde topyekûn kurtuluş anlayışla birlikte huzura, refaha ulaşmanın miladı olmalı 2016.

Öte yandan, ‘Yeniden Büyük Türkiye’ ve ‘Kadim Medeniyetle Yeni Bir Bağ İnşası’ için ön yargılardan sıyrılarak, konuşarak, tartışarak ve öz eleştiri yaparak sorunlarımızın aşılacağını düşünüyoruz. Mevcut sorunların temelinde yapay gerekçelerin bulunduğunu fark ederek, 2016 yılında sorunu pazarlayan değil, çözümü birlikte arayan yaklaşımın hâkim kılınmasını bekliyoruz.

Bu kapsamda, yeni Anayasa iradesini önemsiyor, destekliyoruz. Bin yıllık birlikte yaşama iradesini ve kardeşliği daha da güçlendirme, demokratik hak ve özgürlükler temelinde terör sorunu, inanç özgürlüğü, eşit yurttaşlık gibi sorun ve beklenti alanlarına çözme fırsatı sunacak olan yeni Anayasa’nın, kararlılıkla, ortak akılla ve gerilimden arınmış bir zeminde yazılmasını istiyoruz. Demokratik, sivil ve özgürlükçü yeni Anayasa yapım sürecinin uzamasının hem ülkemiz hem de milletimiz açısından ekonomik, siyasi ve toplumsal ağır sonuçları olacaktır. Çerçevesini temel insan hak ve özgürlüklerinin çizdiği, ideolojik ön kabullerden arındırılmış, en geniş toplumsal uzlaşıyı temsil edecek ve bireyin devlete karşı özgürlüklerinin genişletilmesini sağlayacak yeni Anayasa, ‘Yeniden Büyük Türkiye’nin hem yol haritası hem de ön şartıdır.

2016 yılının, ülkemizin yeni Anayasası’na kavuştuğu, sürdürülmekte olan demokratikleşme hamlesinin tamamlandığı, kamu görevlilerinin elde ettikleri toplu sözleşme hakkının siyaset ve grev hakkıyla taçlandırıldığı, örgütlenmenin önündeki engellerin kaldırıldığı, kamu görevlilerimize, milletimize ve insanlığa sevgi, barış, sağlık ve hoşgörünün egemen olduğu bir yıl olmasını diliyoruz.

Umutların çoğaldığı, terörün son bulduğu, barışın tüm dünyada egemen olduğu, dostluk, kardeşlik, dayanışma duygularının güç kazandığı bir yıl olması temennisiyle, 2016, mazlumların kurtuluş yılı olsun. 

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.