Memurlara #BayramMüjdesiEkZam etiketi Türkiye gündeminde

Memurlara #BayramMüjdesiEkZam etiketi Türkiye gündeminde

Konfederasyonumuzun öncülüğünde dün akşam Twitter’da gerçekleştirdiğimiz #BayramMüjdesiEkZam etiketimiz Türkiye gündeminde zirveye oturdu.

Dün akşam saat 20.30’da Genel Başkan Vekilimiz Talip Geylan’ın ilk tweete ile başlayan etkinliğimiz ilk dakikalardan itibaren Trend Topic (TT) listesinde 1. Sıraya yükseldi.

Yüzbinlerce twitin atıldığı etkinliğimiz gece boyunca birinci sıradaki yerini korurken, #BayramMüjdesiEkZam etiketimize katılan kamu görevlileri attıkları tweetlerde, ek zam taleplerini bir kez daha dile getirdi.

GEYLAN: KAMU ÇALIŞANLARININ HAKLI TALEPLERİ GÖZ ARDI EDİLMEMELİDİR

Türkiye Kamu-Sen’in düzenlediği sosyal medya etkinliğini değerlendiren Genel Başkan Vekilimiz Talip Geylan;

“Kamuoyunun ve memurlarımızın bildiği üzere uzun zamandan beri, Türkiye Kamu-Sen olarak kamu görevlilerine ek zam yapılması konusunda ısrarımızı her platformda dile getiriyoruz.

Bu çerçevede birkaç gün sonra idrak edeceğimiz Ramazan Bayramı ve yaklaşan 14 Mayıs seçimleri öncesi memurlarımızın bu yöndeki beklentilerini yetkili mercilere duyurmak üzere Twitter üzerinde gerçekleştirdiğimiz #BayramMüjdesiEkZam başlıklı etiket çalışmamız ülke gündeminde zirveye yerleşti.

2023 yılı çerçevesinde, en düşük dereceli memur maaşının 9 Bin 452 TL, ortalama memur maaşının ise 12 Bin 985 TL olduğu göz önüne alındığında kamu görevlilerinin taleplerinin son derece makul olduğu ortadadır. 2023 yılının ilk altı ayı için Ocak ayında memurlara yüzde 8 oranında zam yapılmışken, üç aylık enflasyon yüzde 12,52 olmuştur. Bu da memur maaşlarının daha üçüncü ayda yüzde 4’ün üzerinde eridiğini ortaya koymaktadır. Önümüzde 3 aylık bir süre daha vardır. Bu zaman zarfında gerçekleşecek enflasyonda memurlarımızın alım gücünün daha da azalmasına neden olacaktır.

Bu bağlamda, Sayın Cumhurbaşkanımızın Ramazan Bayramı öncesinde bu beklentilere hızlı bir şekilde cevap vererek aileleri ile birlikte sayıları 20 milyonu bulan kamu görevlilerine müjde vermesini bekliyoruz.

Memur ve emeklilerimizin kayıplarını karşılamak, alım güçlerini artırma noktasında, ek zam ile ilgili acil olarak bir adım atılmalı, memur ve emeklilerimizi rahatlatacak bir düzenleme yapılmalıdır.

Bu bağlamda, dün akşam gerçekleştirdiğimiz etkinliğimize destek veren tüm kamu çalışanları ile emeklilerimize ve vatandaşlarımıza bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. (Türkiye Kamu-Sen)

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum