1. HABERLER

  2. SENDİKALAR

  3. "Ne Mutlu Türküm Diyene" Sendikaları Karşı Karşıya Getirdi!
"Ne Mutlu Türküm Diyene" Sendikaları Karşı Karşıya Getirdi!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Sendikaları Karşı Karşıya Getirdi!

Tunceli ilinde Pülümür dağlarını PKK terör örgütünden temizleyen askerimiz ve emniyet güçlerimizin dağlara TÜRK BAYRAĞI resmî çizerek, bayrağın altına da "Ne Mutlu Türküm" diye yazmıştı.

A+A-

Tunceli ilinde Pülümür dağlarını PKK terör örgütünden temizleyen askerimiz ve emniyet güçlerimizin dağlara TÜRK BAYRAĞI resmi çizerek, bayrağın altına da "Ne Mutlu Türküm" diye yazmıştı.

Bu yazı sonrasında kamuoyuna yansıyan bazı tartışmalar yaşandı. 

Bu yorumlarda biri; Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı'dan geldi. Çakırcı, gazeteci Adem Özköse’nin twitini retweetliyerek ; “Güzel ülkemizde bir kısmımız değil, ülkemizde yaşayan herkesin mutlu olmasını istiyoruz. Allah razı olsun “ paylaşımını yaparak bir tepki de bulundu.

 

 

Bu paylaşımın ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan Türk Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaşar Şahindoğan; ‘‘Devletimizin kurucusu büyük lider Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi, “Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Türkiye halkına Türk Milleti denir.” Yine Anayasamızın 66. Maddesinde ifade edildiği şekliyle, “Türk Devletine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türktür.” diyerek kapsayıcı bir tanım getirdiği halde, bu şahıs, Ne Mutlu Türk’üm Diyene sözünden hareketle Türkçülüğü bölücülük olarak nitelendirerek aynı zamanda bu sözün sahibi Mustafa Kemal Atatürk’e de bölücülük ithamında mı bulunmaktadır? ” ifadeleriyle tepki gösterdi.

İşte Şahindoğan’nın açıklaması;

ATATÜRK’E Mİ BÖLÜCÜ DİYORSUN ???

Bilindiği gibi Tunceli Pülümür’de güvenlik güçlerimiz bölücü teröristlerden temizlediği dağa ay yıldızlı bayrağımızı çizip Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ne Mutlu Türk’üm Diyene” sözünü yazmışlardı. Bu durum Tunceli Valisi tarafından sosyal medyada paylaşılmıştı.

Bölücü çevreleri oldukça rahatsız eden bu paylaşıma, bölücü örgüt ve uzantısı sözde siyasi partiden bile önce bir sendikanın üst düzey yöneticisinden tepki gelmiş ve sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla rahatsızlığını beyan etmişti. Gerçi bu tavır kamuoyunu hiç de şaşırtmadı. Aynı sendikanın Danıştay 8. Dairenin Öğrenci Andı ile ilgili “Okutulsun” kararını verdiği günün ertesinde 81 ilde ortak basın açıklaması yaparak Danıştay’ı protesto ettiklerini de hatırlıyoruz. O zaman da bölücü örgüt ve destekçilerinden önce alanlara inmişlerdi.

Sendika yöneticisinin dünkü açıklamasına, toplumun değişik kesimlerinden büyük tepki toplamış olmasına rağmen, aynı şahıs bugün sözünün arkasında olduğunu söylemiş, dağa yazılan “Ne Mutlu Türk’üm Diyene” sözünü ırkçılık olarak tanımladığı Türkçü bir söylem olarak değerlendirmiş ve “Türkçülük de Kürtçülük de bölücülüktür” diyerek tavrını bir tık yükselterek sürdürdüğünü ortaya koymuştur.

“Ne mutlu Türk’ün diyene” söylemi Atatürk’ün 10. Yıl nutkunda kullandığı bir ifadedir. Şu halde bu sendika yöneticisine göre Atatürk de bölücüdür!

Hatta Anayasamız dahi bölücü bir anlayışın yansımasıdır. Çünkü Anayasanın 66. Maddesi “Türk Devletine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türktür.” Diyerek vatandaşlık tanımının çerçevesini belirlemiştir.
Allah size akıl fikir versin. Allah sizi ıslah etsin.

Devletimizin kurucusu büyük lider Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi, “Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Türkiye halkına Türk Milleti denir.” Yine Anayasamızın 66. Maddesinde ifade edildiği şekliyle, “Türk Devletine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türktür.” diyerek kapsayıcı bir tanım getirdiği halde, bu şahıs, Ne Mutlu Türk’üm Diyene sözünden hareketle Türkçülüğü bölücülük olarak nitelendirerek aynı zamanda bu sözün sahibi Mustafa Kemal Atatürk’e de bölücülük ithamında mı bulunmaktadır? Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran iradeye ve Mustafa Kemal Atatürk’e bir veciz sözünden hareketle bölücülük ithamında bulunmak hiç kimsenin, özellikle de sendikacı olduğunu söyleyen birinin haddi değildir.

Bu memleket geçmişte Türk’tü, halde Türk’tür ve ebediyyen Türk kalacaktır.
Rahatsız olsanız da bu gerçek değişmeyecektir!

NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE!

Ramazan Çakırcı'dan Yeni Açıklama

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı, gelen tepkiler üzerine yeni açıklama yaptı. Çakırcı açıklamasında "İftiracıların gücü hakikati örtmeye yetmediği gibi hakikati söylememe de engel olamayacaktır." dedi şu paylaşımda bulundu:

101-019.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.