1. YAZARLAR

  2. Sencer KAYA

  3. O GÖMLEK SİZİ DE YAKMASIN!
Sencer KAYA

Sencer KAYA

Eğitim Yöneticisi
Yazarın Tüm Yazıları >

O GÖMLEK SİZİ DE YAKMASIN!

A+A-

Milli Eğitim Bakanımız sayın Ömer DİNÇER bir TV programında, “bundan sonra okul müdürü olmak, ilçe müdürü olmak, il müdürü olmak, ateşten gömlek olacak. Sorumluluk sahibi olmak ve hesap verebilir bir şekilde olmak olacak. Müdürlerin artık performansına bakacağız. Perfomansın ise ortaya hedefler konularak, konulan bu hedeflere ne ölçüde ulaşıldığına bakılarak ölçülecek.”  Demiştir.

Öncelikle şu bilinmelidir ki yöneticiliğe aday olmuş her öğretmen zaten bu gömleği giymektedir. Çünkü özellikle taşra da ve köylerde çalışan yöneticilerimiz, imkansızlıklar içinde okullarını eğitim öğretime hazırlama gayreti içindedirler. Çoğu okulumuzun boya, badana, temizlik işlerini bizzat kendileri yapan fedakar yöneticilerimiz mevcuttur. Gerek okul-aile birliği gerekse kantin kaynaklarını kullanarak yardımcı hizmetli çalıştıran okullarımız ise maliyetin yüksek olması nedeniyle sigortasız çalıştırdıkları bu hizmetliden dolayı en büyük riskleri de göze almışlardır.

Ayrıca müdürlerin artık performansına bakılacak deniliyor. Bu durum da yeni değildir. Yıllardır okullarımız, ilçelerimiz ve illerimiz tarafından stratejik planlar yapılmakta, bu planlarda ortaya konulan hedeflere ulaşma durumu ile ilgili dönemsel olarak raporlar verilmektedir.

Göreve geldiği günden beri sürekli “Eğitim Yöneticileri”ni hedef olan Sayın Bakanımızı kim bu kadar dolduruşa getiriyor gerçekten çok merak ediyorum.

İyi niyetli olduğunu düşündüğümüz Sayın Bakanın neden hep suçlayıcı açıklamalarda bulunması gerçekten çok düşündürücüdür.

Ancak Sayın Bakanın dediği gibi, “Eğitim Yöneticisi olmak gerçekten ateşten gömlek giymektir.”

Ve o gömlek sizi de yakabilir….


Sencer KAYA
Eğitim Yöneticisi

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum