Rahat olun, artık müfettişler yok!

Yine birileri gezi eylemleri gibi liseli öğrencileri isyana çağırmaya başladı, memleketin birçok yerinden ses geliyor. Bunu yapan provakotörler, endişelenmeyin ne de olsa maarif müfettişliği kaldırılıyor. Artık gezi olaylarında olduğu gibi soruşturma yapacak müfettiş olmayacak.

 

MTSK sahipleri, derslere kursiyer devamını gözetmiyor,  ön sınav yapmıyorlarmış, başarı oranı düşünce ceza almaktan endişe duyuyorlarmış. Hiç endişelenmeyin artık ne kurumlarınızı denetleyecek müfettişler var nede sınavları. Sırf müfettişler denetlediği için hak etmeyen  kursiyeri bırakma korkusu bitiyor. Artık her şey eskisi gibi olacak .

 

Özel Öğretim Kursları artık rahatlayın, devletin koyduğu 5 kurs sınırına uyup uymadığınızı artık soracak müfettişler yok. 5 ders mi veririsiniz 10 ders mi size kalmış. Kurs gibi mi çalışırsınız yoksa eskiye dönüp dershanecilik mi yaparsınız soruşturacak, teftişi edecek müfettiş olmayacak.

 

Etüt Merkezleri bu sene çok çektiniz ama artık rahat olun. Artık kurumunuz  standartlar yönergesine uygun hale getirildi mi diye sizi sıkboğaz edecek müfettişler olmayacak . Artık okul gibi mi çalışırsınız, dershane gibi mi her şey size kalmış.

 

Özel okullar, artık müfettişler olmadığına göre, devletin programlarını gözetmeden okulunuzda canınızın istediği şekilde eğitim verebilirsiniz. Ücretsiz öğrenci kontenjanını eşinize dostunuza dağıtabilirsiniz. Rahat olun!

 

Rehabilitasyon merkezleri, hakkınızda bir türlü şikayetler bitmiyor, öğrenci gelmeden eğitim verilmiş gösteriliyor diye başınıza müfettişler gönderiliyor, cezalar kesiliyor, geri ödemeler alınıp duruluyordu.  Derin bir oh çekebilirsiniz.  Artık sizi kontrol edecek müfettişler yok. Her şey Allah ile sizin aranızda…

 

Tüm özel kurum sahipleri, artık sigortasız çalışan birisi var mı diye size, garibanın alınterinin hesabını soracak müfettişler olmayacak. Mutlu olabilirsiniz ne de olsa artık çalıştıracağınız sigortasız işçilerle personel giderinizi azaltma şansı yakaladınız…

 

Sevgili okul yöneticilerimiz siz de rahat olun, kayıt döneminde velilerden bağış alıyorsunuz diye bakanlık her yıl üzerinize geliyor ve müfettiş gönderiyordu. Artık müfettişler yok.  Gerisi size kalmış. Öğrenci kayıtları konusunda da rahat olun. Artık ikide bir usulsüz kayıt, usulsüz nakil yapılıyor diye kimse size müfettiş gönderemeyecek.  Kimse sizi üzemeyecek.

 

Sevgili öğretmenlerimiz, zaten iki yıldır ders teftişi kalkmıştı ve rahattınız ama kurum denetimlerinde yine de icraatlarınıza bakılıyordu. Sizler tüm derslerde artık matematik yapabilir bir yıl boyunca çocukları dışarı çıkarmayabilirsiniz. Hiç sevmediğiniz kulüp çalışmaları ve rehberlik çalışmalarını savsaklayabilirsiniz. Derslerde  devletin gönderdiği kitapları bir kenara atabilir, istediğiniz kadar yardımcı kaynak kullanabilirsiniz. Sizi zahmete sokan öğrenci gözlem formlarını tutmayabilir, projeleri ölçeksiz değerlendirebilirsiniz.  Gerçi artık okul müdürleri size not verecek.  Müdürler, siyasi, sendikal veya kişisel davranışlarıyla canınızı sıkabilir ama olsun ne de olsa müfettişlerden iyidirler.

 

Çok şükür artık memlekette okul bahçe duvarının olup olmadığını soracak müfettişler kalmadı. Öğretmenlerin artık eli ayağı dolaşmayacak. Bakın memleket ne güzel olacak. Rabbime sonsuz şükürler olsun…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
13 Yorum