1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. ÖĞRETMEN ATAMA - YER DEĞİŞTİRME

  4. Sözleşmeli öğretmen olarak atananlar neler yapmalı?
Sözleşmeli öğretmen olarak atananlar neler yapmalı?

Sözleşmeli öğretmen olarak atananlar neler yapmalı?

Sözleşmeli öğretmen olarak atananlar neler yapmalı? İşte Sözleşmeli öğretmen olarak atananlar için yol haritası

A+A-

MEB, bugün itibariyle bir kısmı dershane öğretmeni olmak üzere 18 bin 506 sözleşmeli pozisyona atama yaptı.

NE ZAMAN GÖREVE BAŞLANACAK?

Atanan adayların atama kararnameleri, il milli eğitim müdürlüklerine elektronik ortamda gönderilecektir. Ayrıca, ataması yapılanların başvuruda belirttikleri elektronik posta adreslerine 7201 sayılı Tebligat Kanununa göre elektronik ortamda tebligat yapılacaktır.

Dileyen adaylar yarından itibaren atanmış oldukları il milli eğitim müdürlüklerine aşağıda belirtilen belgeleri hazırlayarak başvurularını yapabilirler. İl milli eğitim müdürlüklerindeki komisyonlar ibraz edilen belgeleri inceleyecek ve belgeleri başvuru sırasında belirttikleri gibi doğru olanların atamaları tekemmül ettirecektir.

Belgeleri komisyona ilettikten sonra il milli eğitim müdürlüğünce atamaları yapılanlar, atamaları kendilerine tebliğ tarihini izleyen 15 gün içinde göreve başlayacaktır.

HARCIRAH ALINACAK MI?

İlk atama işlemlerinde harcırah verilmesi uygulaması kaldırılmıştır. 6245 sayılı Kanununda, ilk defa kamu görevineatananlara, harcırah verileceğine dair bir hüküm bulunmadığı için sözleşmeli olarak atananlara harcırah verilmeyecektir.

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİNE HANGİ BELGELER SUNULMALI

Son altı ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf (6 adet),

Mal bildirimi (il milli eğitim müdürlüklerinden temin edilecektir),

Elektronik Başvuru Formunun onaylı örneği,

Başvuru esnasında Pedagojik Formasyon Belgesi yerine resmi yazı ibraz edenlerden Pedagojik Formasyon Belgesi.

Sağlık durumu yönünden öğretmenlik görevini yapmasına engel bir durumu olmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden alınacak sağlık kurulu raporu.

KİMLERİN ATAMASI YAPILMAYACAK?

Elektronik Başvuru Formundaki beyanları ile ibraz ettikleri belgeler il milli müdürlüklerince değerlendirilecek, göreve başlatılmasına engel hali bulunmayanlar göreve başlatılacak; göreve başlatılmasında tereddüde düşülenler ise değerlendirilmek üzere İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Öğretmen Atama Daire Başkanlığına bildirilecektir.

Sabıka sorgulama belgesinde "Adli sicil kaydı vardır" ibaresi bulunanlara ait sabıka sorgulama belgesi ile buna ilişkin mahkeme kararı temin edilerek İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Öğretmen Atama Daire Başkanlığına gönderilecektir. Bu adaylar hakkında Bakanlığın vereceği karar doğrultusunda işlem yapılacaktır.

Başvurusunda sağlık durumu yönünden görev yapmasına engel bir durumu olmadığını beyan etmekle birlikte, göreve başlama esnasında sağlık durumunun öğretmenlik görevini yapmasına engel oluşturacağı hususunda tereddüt oluşan aday göreve başlatılmayıp; adaydan, yurdun her bölgesinde ve iklim şartlarında öğretmenlik yapabileceğine ilişkin tam teşekküllü bir hastaneden alacağı sağlık kurulu raporu istenecektir.

memurlar.net

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler