Talip Geylan: Öğretmenlik Meslek Kanunu Zenginleştirilmelidir

Talip Geylan: Öğretmenlik Meslek Kanunu Zenginleştirilmelidir

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, 2018 yılından bu tarafa herkesin kulağının üzerine yattığı dönemde Türk Eğitim-Sen'in kesintisiz olarak Öğretmenlik Meslek Kanunu ile ilgili mücadele verdiğini söyleyerek, sendika olarak her zaman öğretmenlerin

Türk Eğitim-Sen’in  öğretmenlerin hak ve taleplerini  sendikal rekabet ve siyasal husumetlerin toz dumanına mahkum ederek değersizleştirilmesine ve kaybedilmesine izin vermeyeceğini söyleyen Genel Başkan açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Türk Eğitim Sen, ÖMK’nın çıkarılacağının duyurulduğu 23 Ekim 2018’den beri, öğretmenlerimizin beklentilerini karşılayacak yasal bir düzenlemenin gerçekleştirilmesi yönünde gayret ortaya koymuştur.

Türk Eğitim Sen, geride kalan dört yıllık sürede; çalıştaylarla, raporlarla, TV ve yazılı basın programlarıyla, sosyal medya kampanyalarıyla, eylemleriyle ve yargı mücadelesiyle ÖMK sürecine aktif şekilde müdahil olmuştur.

Geride kalan dört yılda, herkes kulağının üzerine yatarken, Türk Eğitim-Sen tüm imkanlarıyla her fırsat ve aracı kullanarak kesintisiz şekilde meslek kanununun mücadelesini yürütmüştür.

Sendikamız, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da meslektaşlarımızın talep ve beklentilerinin, farklı istismar ve siyasal heveslere meze yapılmasına müsaade etmeden, başta kariyer sınavı olmak üzere, kanunun arazlarının giderilmesi ve eksiklerinin tamamlanması yolunda samimi gayretini sonuç alıncaya kadar sürdürecektir.

Çünkü, Türk Eğitim-Sen’in derdi, her daim üzüm yemek olmuştur.

Türk Eğitim-Sen, meslektaşlarımızın hak ve taleplerinin sendikal rekabet ve siyasal husumetlerin toz dumanına mahkum ederek değersizleştirilmesi ve kaybedilmesine izin vermeyecektir.

İnanıyoruz ki, Öğretmenlik Meslek Kanunu, tüm meslektaşlarımızın elbirliğiyle ve samimi bir mücadele ile hak ettiği hüviyete kavuşacaktır.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.