1. HABERLER

  2. AKADEMİK

  3. Üniversitelerdeki İdari ve Akademik Personel Neden İdari İzinli Sayılmıyor?
Üniversitelerdeki İdari ve Akademik Personel Neden İdari İzinli Sayılmıyor?

Üniversitelerdeki İdari ve Akademik Personel Neden İdari İzinli Sayılmıyor?

Dünyada yaşanan korona virüs salgını nedeniyle, ülkemizde bir dizi önlemler alınmış bulunmaktadır.

A+A-

Dünyada yaşanan korona virüs salgını nedeniyle, ülkemizde bir dizi önlemler alınmış bulunmaktadır. Nitekim Cumhurbaşkanımızın başkanlığında yapılan Bakanlar Kurulu toplantısında vatandaşlarımızın bu durumdan olumsuz etkilenmemeleri için gerekli önlemlerin alınmasına ve ivedilikle hayata geçirilmesine, ayrıca bu çerçeve 16 Mart 2020 tarihi itibariyle ülkemiz genelindeki üniversiteler dâhil bütün eğitim kurumlarında eğitim ve öğretime ara verilmesi kararlaştırılmıştır.

Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığı bütün öğretmenlerin ve okul idarecilerinin il dışına çıkmamak kaydıyla idari izinli sayarken Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde çalışan idari personel (memur ve hizmetli dâhil) ve üniversitelerdeki idari ve akademik personel neden idari izinli sayılmamaktadır?

Bilindiği üzere Üniversiteler yurt dışından öğrenci ve öğretim elemanı almaları ve çeşitli programlar kapsamında yurt dışına öğrenci ve öğretim üyesi göndermeleri nedeniyle ülkemizde en büyük risk grubunu oluşturmaktadır. Yine yurt dışına giden ve yurt dışından gelen öğrenci ve öğretim üyeleriyle bire bir ilgilenenler üniversitelerdeki idari personellerdir.

Muhtemelen bu durum gözden kaçmış olmalıdır.

Yetkililerin bu durumu göz önüne alarak gerekli tedbirleri almaları kaçınılmazdır. En azından üniversite öğrencileri dönmeden bir hafta öncesine kadar üniversite idari ve akademik personellerin idari izinli sayılmaları tedbir açısından önem arz etmektedir. Yetkili birimlere saygı ile duyurulur.

Doç. Dr. M. Hanefi Bostan

Türk Eğitim-Sen

İstanbul İl Başkanı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.