1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. MEB PERSONEL

  4. 10 Yaş Altı İdari İzin Yazısı Öğretmenleri Kapsıyor Mu?
10 Yaş Altı İdari İzin Yazısı Öğretmenleri Kapsıyor Mu?

10 Yaş Altı İdari İzin Yazısı Öğretmenleri Kapsıyor Mu?

İstanbul Valiliği Yazı İşleri Müdürlüğünün ''Kamu Görevlilerinin Çalışması'' konulu ve 04/11/2020 tarihli resmi yazısı - İstanbul Valiliği Tarafından Bugün Gönderilen İdari İzin Yazısı Öğretmenleri Kapsıyor Mu?

A+A-

İstanbul Valiliği Yazı İşleri Müdürlüğü ''Kamu Görevlilerinin Çalışması'' konulu ve 04/11/2020 tarihli resmi yazı göndermişti. TIKLAYINIZ

İlgili yazıda şu ifadeler yer almıştı:

1- 60 yaş ve üstü çalışanlar (idareci pozisyonda olanlar hariç),

2- Hamileler,

3- Kronik rahatsızlığı bulunanlar,

4- 10 yaş ve altı çocuğu olan kadın personel idari izinli sayılarak evden çalışacak.

Özellikle 4. maddenin öğretmenler için geçerli olup olmayacağı konusu merak ediliyordu.

İlgili yazıda tüm kamu personeli ifadesi geçtiği için konuyla ilgili ek bir açıklama beklendi.

İstanbul Valiliğinde konuyla ilgili bir toplantı yapıldı. Yapılan toplantıya İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazısı da katıldı.

Toplantıda, yüz yüze eğitimin sınırlı günlerde devam ediyor olması sebebiyle öğretmenlerin, 4. madde kapsamından yararlandırılmayacağı kararı alındı.

mebpersonel.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum
İlgili Haberler