2023 Öğretmen Ek Ders ücretleri

2023 Öğretmen Ek Ders ücretleri

Ek ders ücretleri ne kadar? MEB öğretmen ek ders ücretleri kaç lira? 2023 Öğretmen Ek Ders ücretleri.

Öğretmenlerin ek ders ücretleri, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenmektedir. Ek ders ücretleri, öğretmenlerin haftalık ders çizelgelerindeki ders saati fazlalıklarına göre hesaplanır. Ek ders ücretleri saat başı olarak belirlenir ve her yıl zam oranlarına göre güncellenir.

2022 yılında öğretmenlerin ek ders ücretlerine yapılan zam oranı %7,9 olarak belirlenmiştir. Buna göre, 2022 yılında öğretmenlerin saat başı ek ders ücreti en düşük 36,07 TL, en yüksek ise 70,61 TL olarak belirlenmişti.

2023 yılı Ocak ayında memur maaşlarına yüzde 30 zam yapıldı. Bu zamla beraber öğretmenlerin 2023 ek ders saat ücreti de yüzde 30 zamlanmış öğretmenlerin 2023 ek ders ücreti ile ilgili son durumu sizlerle paylaşacağız.

Aşağıdaki tabloda ek ders ücreti 2023 ödemeleri ile ilgili detayları görebilirsiniz.

Ancak, ek ders ücretleri her ilde ve her okulda farklılık gösterebilir. Bunun nedeni, her okulda ek ders ücretlerinin öğretmenlerin ders saatlerine göre belirlenmesi ve okulun bulunduğu bölgenin ekonomik şartlarına göre farklılık göstermesidir.

Öğretmenler, haftalık ders çizelgesindeki ders saati fazlalıklarına göre ek ders ücreti alırlar ve ek ders ücretleri, maaşlarına eklenerek ödenir. Ek ders ücretleri, öğretmenlerin ek gelir kaynaklarından biridir ve öğretmenlerin ekonomik durumlarına katkı sağlar.

İŞTE 2023 Ek Ders Ücret Tablosu

ekran-goruntusu-2023-03-23-233144-2.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.