1. HABERLER

  2. SENDİKALAR

  3. 'Barış Pınarı'nın bölgeye huzur ve güven getireceğine inanıyoruz
'Barış Pınarı'nın bölgeye huzur ve güven getireceğine inanıyoruz

'Barış Pınarı'nın bölgeye huzur ve güven getireceğine inanıyoruz

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Rize 1 No’lu Şube’nin Şehit Onur Kılıç Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda düzenlediği “Bir Bilenle Bilge Nesil” proje kapsamında yapılan liseler arası kompozisyon yarışması ödül törenin

A+A-

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Rize 1 No’lu Şube’nin Şehit Onur Kılıç Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda düzenlediği “Bir Bilenle Bilge Nesil” proje kapsamında yapılan liseler arası kompozisyon yarışması ödül törenine ve yeni hizmet binasının açılış törenine katıldı.

Sendikal çalışmalara ve eğitim gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Yalçın, mekânların, üyeye ve ülkeye hizmet için önemli ve gerekli olduğuna dikkat çekerek, “Mekânlar, üyelerimize daha iyi hizmet vermek için önemli ve gereklidir. Sendika binalarımız, dostlarımızla buluştuğumuz ocaklarımız, tavır geliştirdiğimiz mutfağımızdır. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.


 

İyi ve başarılı insan yetiştirme konusunda sorumluluk alan bir teşkilatız

Bir eğitim sendikası olarak, amaçlarının, üyelerinin, eğitim çalışanlarının mali, özlük ve sosyal haklarını korumak, geliştirmek; sorunlarına çözüm bulunmasını sağlamak, eğitimin daha nitelikli hâle gelmesi için ter akıtmak, vesayetin izlerinden tamamen arındırılmasını temin etmek, eğitim çalışanlarının işinin başına daha huzurlu bir şekilde gidebilmelerini sağlamak olduğunu belirterek, “Bu anlamda sorumluluğumuzu bihakkın yerine getirmeye çalışan bir teşkilatız. Sorunları çözmek için çaba harcıyor, iyi bir eğitim için akıl teri döküyoruz. İyi ve başarılı insan yetiştirme konusunda elimizi taşın altına koyuyor, ‘Bir Bilenle Bilge Nesil’ projesi, okuma yarışmalarıyla geleceğimizin teminat gençlerimizi adanmış öğretmenler eşliğinde kitapla buluşturuyoruz” şeklinde konuştu. 

Büyük bir davamız, ulvi bir gayemiz var

“Büyük davaların insanlarının küçük meseleleri olmaz” diyen Yalçın, “Bizim büyük bir davamız, ulvi bir gayemiz var. Samimiyetle, ihlasla, iyi niyetle yol almanın çok büyük sonuçlar doğurabileceğinden hareketle adımlarımızı küçümsemeden, değersizleştirmeden attık ve bugün geldiğimiz nokta itibarıyla zirvedeki yerimizi perçinledik. Bununla da yetinmeyeceğiz. Daha almamız gereken çok yol, atmamız gereken adımlar, çözmemiz gereken sorunlar, yapmamız icap eden işler var. Bu nedenle, daha da büyümemiz gerekmektedir” ifadelerini kullandı. 

Öğretmen atama ve yer değiştirme yönetmeliği bir sisteme kavuşturulmalıdır

Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Süreci: Tespitler ve Bir Model Önerisi” başlıklı bir rapor hazırladıklarına işaret eden Yalçın, çok sayıda kurumda kısa bir zaman aralığında başlayıp biten atama ve yer değiştirme iş ve işlemlerinin Millî Eğitim Bakanlığı’nda neredeyse tüm yıl sürmesinin eğitim ve öğretim faaliyetlerini aksattığını ve öğretmenleri huzursuz ettiğini dile getirerek, şöyle konuştu: “Devletin eğitim ve öğretim alanındaki görev ve sorumluluğunu, eğitim sisteminin ağır yükünü omuzlamış olan Millî Eğitim Bakanlığı’nın çalışma zamanını eğitimden ziyade personel iş ve işlemlerine hasretmek zorunda kalmasının sebebi, sürdürülebilir bir atama ve yer değiştirme politikası geliştirememiş olmasıdır. Bu nedenle, öğretmen atama ve yer değiştirme yönetmeliği yapbozdan kurtulmalı, bir sisteme kavuşturulmalıdır.”

Gündeme ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Yalçın, millet olarak zor bir dönemden geçtiklerini ifade ederek, “Stresli bir süreç ve kararlı bir şekilde mücadele veren devletimizin yanındayız. Millet ve devlet olarak, ülkemize gelen mültecilerin yaşayabileceği bir güven ortamı ve güven koridoru oluşturmaya çalışıyoruz. Yanı başımızda İsrail’in güvenliği için dünya ateşe veriliyor. Türkiye haklıdır. Çünkü uluslararası hukuktan gelen hakkını kullanmaktadır. Barış Pınarı Harekâtı’nın bölgeye huzur ve güven getireceğine inanıyoruz” diye konuştu. 

Eğitim-Bir-Sen Rize 1 No’lu Şube Başkanı Seyfettin Afacanlar’ın selamlama konuşmasının ardından, yarışmada dereceye girenlere ödülleri verilirken, hizmet binasının açılış kurdelesi Genel Başkan Ali Yalçın, Vali Kemal Çeber, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman ve diğer katılımcılarca kesildi.
HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.