Diplomaya Yönelik Alan Değişikliği 2015 Yapılacak Mı?

Diplomaya Yönelik Alan Değişikliği 2015 Yapılacak Mı?

Alan değişikliğinde son dakika haber. MEB Alan değişikliğini ne zaman yapacak? Diplomaya Yönelik Alan değişikliği ne zaman yapılacak? Değişikliği 2015 yılında Yapılacak Mı?

Alan değişikliğinde son dakika haber. MEB Alan değişikliğini ne zaman yapacak? Diplomaya Yönelik Alan değişikliği ne zaman yapılacak? Değişikliği 2015 yılında Yapılacak Mı?

Anadolu Eğitim Sendikası Merkez Yönetim Kurulu üyeleri Genel Sekreter Adem ÇELİK,Hukuk ve Toplu Sözleşmelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sedat DEGER, Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tuba KAAN eğitimcilerin sorun ve taleplerini, sendika olarak önerilerini Milli Eğitim Bakanlığındaki ilgili yetkililer ile görüştüler.

O görüşmelerde öğretmenlerin yakından beklediği MEB alan değişikliği de gündeme geldi. İşte o açıklamalar...

meb alan değişikliği

"Çok sayıda öğretmenin alan değişikliği konusunda Bakanlıktan bir adım beklediğini ve yapılacak alan değişikliği konusunda daha önceki hatalara düşülmemesi gerektiğini, yürürlükte bulunan yasa ve mevzuat hükümlerine uygun haklar çerçevesinde yani; asıl alanlarına dönmeye olanak sağlayan ve 2. Üniversiteyi bitirmiş öğretmenlere uygulanacak şekilde yapılması gerekliliğini ifade ettik ve bu konuda daha önce Bakanlığa resmi olarak ilettiğimiz talebimizi yineledik. Yetkililer bu konuda oluşan talebin farkında olduklarını ve durumu değerlendirdiklerini ancak uygulama açısından karar merciinin politika belirleyiciler olduğunu belirttiler. Ayrıca alan değişikliği konusu değerlendirilirken ülke genelinde tüm kadroların doluluk oranının %90’ı aşması, 415 bin atama bekleyen öğretmen varlığı (örneğin 26 bin tarih öğretmeni, 43 bin edebiyat öğretmeni atama beklemekte) gibi önemli noktaları da göz önünde bulundurduklarını ifade ettiler. Bu değerlendirmeler sonucu alan değişikliği konusu önümüzdeki günlerde netleşecek. Bakanlık tarafından her ne kadar olumsuz bir hava olsa da Alan değişikliği hakkının yasal bir hak olduğunu unutmamak gerekir. Yasal sınırları çerçevesinde yapılacak ve atama bekleyen öğretmenleri de mağdur etmeyecek dengeli alan değişikliklerine izin verildiği atama taleplerinin yapılmasında ısrarcıyız."

İlgili Haberler
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
13 Yorum