1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. MEB PERSONEL

  4. İddia Asılsız Çıktı: İstiklal Marşı Bahçede Değil Sınıfta Okunmuş
İddia Asılsız Çıktı: İstiklal Marşı Bahçede Değil Sınıfta Okunmuş

İddia Asılsız Çıktı: İstiklal Marşı Bahçede Değil Sınıfta Okunmuş

Kayseri’de son günlerde olumsuz hava şartları hüküm sürmektedir. Milli Eğitim Müdürlüklerinden ve Meteoroloji müdürlüklerinden okullara fırtına, soğuk ve diğer olumsuz hava şartları konusunda uyarılar yapılmaktadır.

A+A-

İSTİKLAL MARŞI VE MİLLİ DUYGULAR MİLLETİN ORTAK DEĞERİDİR

Kayseri’de son günlerde olumsuz hava şartları hüküm sürmektedir. Milli Eğitim Müdürlüklerinden ve Meteoroloji müdürlüklerinden okullara fırtına, soğuk ve diğer olumsuz hava şartları konusunda uyarılar yapılmaktadır. Grip salgını ve soğuklara bağlı hastalıklardan dolayı oldukça fazla öğrenci okula gelememektedir.

Yıl başı tatili öncesinde ve sonrasında okullarımızın tamamına yakınında okul bahçelerinde İstiklal Marşımız okunmuştur. Fakat bazı okullarda hava şartlarından dolayı okul bahçelerinde değil sınıflarda İstiklal Marşı okunmuştur.

Bazı basın organlarında İstiklal Marşımızın bilinçli olarak okunmadığı ile ilgili haberler yer almıştır. Ve bazı şahıslar lokal uygulamaları genelleştirerek eğitim camiasını töhmet altında bırakmakta, uygulamalarda kasıt aramaktadır

Kayseri’deki hiçbir okul idaresi İstiklal Marşı, vatan sevgisi, millete sadakat konusunda duyarsız değildir. İstiklal Marşımız hiç kimsenin tekelinde değildir. Milli Birlik ve Beraberliğe çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde insanları ayrıştırmak, ötekileştirmek, milli birliğe ve beraberliğe zarar vermek kimsenin hakkı değildir. Bu bakış ülke bütünlüğü ve milli dayanışma bakımından sakat ve tehlikeli bir yaklaşımdır. Benden olmayan herkes kötüdür, benden olan herkes iyidir anlayışı ne eğitimciliğe ne insanlığa ne de vicdana sığar.

Kayseri eğitim camiası İstiklal Marşımıza, vatanımızın bölünmez bütünlüğüne, milli olaylara sonuna kadar bağlıdır. İstiklal Marşı’mızı her daim en yüksek sesle söylemeye devam edecektir. Kimse hiçbir eğitimcimizin vatan ve bayrak sevgisini sorgulayamaz,  vatan hainliği ile, ihanetle suçlayamaz. 15 Temmuz hain darbe girişmişinde eğitimcilerimiz bir ay boyunca hem okullarında hem de Cumhuriyet meydanında vatanın ve milli egemenliğin bekçiliğini yapmıştır.

Ucuz kahramanlık arayışları, okullarda hata ve eksik bulma çabası içerisinde olmak doğru değildir. Kimse Kayseri’ye ve eğitimcilere yersiz isnatlarda bulunmamalı, kimse insanların vatan, millet ve bayrak sevgisini sorgulamamalı.

Aydın KALKAN

Eğitim-Bir-Sen Kayseri 1 Nolu

Şube Başkanı

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.