MEB Bürokratları hata yapmaya devam ediyor

UZAKTAN EĞİTİM İLERİ BİR TARİHE ALINMALIDIR

Daha önce buradan yazdığım yazılarda Eğitim Sistemi dışından gelen bürokratların MEB’i küçük düşürdüğünden bahsetmiştim. Bu yazımın ne kadar haklı olduğu yine ortaya çıktı. MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü(Genel Müdür Kaymakam kökenlidir) tarafından illere gönderilen bir yazı ile  4-8 Haziran 2012 tarihleri arasında bütün okul müdür ve müdür yardımcılarının uzaktan eğitime alınacağı açıklandı.

Bütün eğitimciler biliyor ki (bakanlıktakiler hariç!) 4-8 Haziran, okulun eğitim-öğretim açısından son haftasıdır. Başta karne işleri olmak üzere işlerin en yoğun olduğu dönemlerden biridir. Bu dönemde e-okul yoğunluk nedeniyle düzenli çalışmadığından zaten gece gündüz not girişleri ile uğraşılmaktadır. Ayrıca sınavların bitmiş olması nedeniyle öğrencilerin kendini saldığı, disiplin olaylarının en çok yaşandığı bir dönemdir.
Böyle bir hafta da yöneticilerin okuldan uzaklaştırılması başta disiplin sorunları olmak üzere bir çok sorun yaratacaktır.

Okulların böyle hareketli olduğu bir dönemde yapılan seminerin yöneticilere katkısı yüz üzerinden 10 bile olamayacaktır. Çünkü hepsinin aklı okulunda olacak, bir ellerinde telefonla okullarıyla konuşmaktan seminere aktif olarak kendilerini veremeyeceklerdir.

Bizim tavsiyemiz bu seminerin Haziran ayının son haftası yapılmasıdır.

Saygılarımla….

Sencer KAYA
Eğitim Yöneticisi

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum