MEB; Görsel Sanatlar, Müzik ve Beden Eğitimi Derslerini Unuttu Mu? Talip Geylan'dan Kurs Uyarısı!

MEB; Görsel Sanatlar, Müzik ve Beden Eğitimi Derslerini Unuttu Mu? Talip Geylan'dan Kurs Uyarısı!

Genel Başkan Talip Geylan, MEB'in yaz okulu açarak, Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının isteyen öğrenciler için devam edeceğini duyurması hakkında açıklama yaptı.

DYK’ların devam etmesinin güzel bir tedbir olduğunu belirten Geylan, ancak öğrencilerin salgın döneminde sosyal ve fiziksel açıdan da kayıplar yaşadığını hatırlatarak, “Bu itibarla MEB, kılavuzu güncellemeli, görsel sanatlar, müzik ve beden eğitimi dersleri için de DYK’lar açılmasını sağlamalıdır” dedi.,

Geylan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “MEB, bu yıl yaz okulu açarak, isteyen öğrenciler için DYK’ların devam edeceğini duyurdu.

Güzel bir tedbir olarak değerlendiriyorum.

Ancak biliyoruz ki, özellikle salgın döneminde, öğrencilerimiz sadece akademik olarak değil sosyal ve fiziksel açıdan da ciddi kayıplarla karşı karşıya kaldılar.

Dolayısıyla bu anlamda da tedbirler geliştirilmesi doğru olacaktır.

Bu nedenle yaz okulu kapsamında çocuklarımızın sanatsal ve sportif açıdan da desteklenmesi ve geliştirilmesi önem arzetmektedir.

Bu itibarla MEB, kılavuzu güncellemeli, görsel sanatlar, müzik ve beden eğitimi dersleri için de DYK’lar açılmasını sağlamalıdır.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum