1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. MEB PERSONEL

  4. MEB Şube Müdürleri Rotasyonunda Torpil Listesi Sızdı!
MEB Şube Müdürleri Rotasyonunda Torpil Listesi Sızdı!

MEB Şube Müdürleri Rotasyonunda Torpil Listesi Sızdı!

MEB Şube Müdürleri Rotasyonunda, rotasyona uğrayan bazı şube müdürlerinin atandıkları göreve gitmeden "Döner Kapı Modeli" ile istedikleri il-ilçe şube müdürlüklerine atandıkları ortaya çıktı.

A+A-

Millî Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmeliğin ‘’Bölge hizmetine bağlı yer değiştirmeler’’ başlıklı 29. Maddesi uyarınca; İl/İlçe Millî Eğitim Müdürlükleri Şube Müdürlerinin 2020 Yılı Yer Değiştirme Kılavuzu 30 Nisan 2020 tarihinde yayınlandı.

Bu yer değiştirme işleminin bu sene de uygulanmaması için özellikle büyükşehirlerde görev yapan şube müdürlerince adeta kampanya yürütülmüş, Bakanlık kararlı bir tutum sergileyerek yer değiştirme işlemlerinin sonuçlarını 26 Haziran 2020 tarihinde açıklamıştı. İlan edilen sonuçlara göre; rotasyona tabi şube müdürlerinin çoğu rotasyon sonrası görev aşkı ile yeni görevlerine gidip başladılar. Ev kiraladılar. Eşya taşıdılar. Okula giden çocuklarının nakillerini yaptırdılar. Bunları yaparken belki de borçlandılar ve yeni görev yerlerinde görevlerine başladılar. Bu şube müdürlerimizi, eşlerini ve çocuklarını alkışlıyor ve teşekkür ediyoruz.

Sonuçlar açıklandıktan sonra da mazereti kabul edilmeyen ya da mazereti olmadığı için yer değişikliği gerçekleşen kim şube müdürleri de norm olup almadığına bile bakılmaksızın sendikalardan ve siyasetten torpil bularak tekrar eski görev yaptıkları illere görevlendirme yaptırdılar.

Adeta AVM’lerin döner kapısı gibi girdikleri kapıdan gerisin geriye tekrar çıkan şube müdürleri bayrağın dalgalandığı her yerin bu ülkenin toprağı olduğunu unutmuşa benziyorlar.

Değerli şube müdürlerimize şunu hatırlatmakta yarar var: Göreve geldiğinizde bölge hizmetine bağlı yer değiştirmelere tabi olacağınızı biliyordunuz. Bu şartlarda atandınız. Bu şartlarda çalışamayacaksanız devlete, millete daha fazla yük olmayın.

Bu konuyu kamuoyunun takdirlerine sunarken, Sayın Bakanlık yetkililerini yapılan bu yanlışı düzeltmeye davet ediyoruz. Hal böyle iken, taşra teşkilatlarında kadro üstü yapılan şube müdürü görevlendirmeleri ile oluşan kamu zararının önlenmesi adına da acilen bu norm üstü görevlendirmelerinde iptal edilmesi gerektiğini bildirmeyi bir borç biliriz.

kamudanhaber.net

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum