1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. KAMU PERSONELİ

  4. Öğ-Der: 12 Eylül Tekrarlatılmak İsteniyor
Öğ-Der: 12 Eylül Tekrarlatılmak İsteniyor

Öğ-Der: 12 Eylül Tekrarlatılmak İsteniyor

Son günlerde ülkemizde 12 Eylül öncesi dış güçler ve içerideki ajanlar tarafından oluşturulan sokak olayları ve kavgalara benzer olaylar tezgâhlanmaya çalışılıyor.

A+A-

Son günlerde ülkemizde 12 Eylül öncesi dış güçler ve içerideki ajanlar tarafından oluşturulan sokak olayları ve kavgalara benzer olaylar tezgâhlanmaya çalışılıyor. 12 Eylül öncesinde sağ sol adı altında birbirine düşürülen milletimiz ağır bedeller ödemiştir. Darbe sonrasında görülmüştür ki darbeciler dışarıdan talimatla iş tutmuşlardır. Günümüzde de son günlerde artan bir şekilde Kürt-Türk düşmanlığı temelli iç savaş çıkarılmaya ardından da darbelere veya dış müdahaleye ülkemiz hazır hale getirilmek isteniyor.   Kardeş kavgasının olmaması konusunda herkesi sağduyuya, barışa ve kardeşliğe davet ediyoruz.  Kandan ve silahtan beslenen, çatışma kültürünü geliştiren, aramızdaki bağı güçsüzleştiren ve statükocu, tek tipleştirici zihniyetle mücadelenin yolu İslam kardeşliğidir. Sokaklarda yakıp yıkan gençlerin ruh dünyası maneviyatsızlık girdabındadır. Gençlerimize milli ve manevi değerleri daha çok kazandıracak çalışmalara ehemmiyet verilmesi gerekir.       

   Yüreklerimizi dağlayan elim hadiselerin yaşandığı şu zorlu günlerde hepimize düşen, bir kez daha farklılıkları bir kenara bırakıp birbirimize sımsıkı kenetlenmektir. Her türlü provokasyona karşın gençlere sahip çıkmaya kin, nefret ve düşmanlığı artıracak konuşmalardan, faaliyetlerden ve etnik hınç ve öfkeyle toplumu kutuplaştırmaktan uzak durmaya herkesi davet ediyoruz. Etrafımızın istikrarsızlaştırılıp işgal edildiği günümüzde bir ve diri olmalıyız. 12 Eylül Tiyatrosu oynatmak isteyenlere hiç kimse figüran olmamalıdır.

Abdullah İKİNCİ

ÖĞ-DER ERZURUM ŞUBE BAŞKANI

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.