1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. MEB PERSONEL

  4. Öğretmen Annelere İdari İzin Şoku! 10 Yaş Altı Çocuğu Olana izin Yok!
Öğretmen Annelere İdari İzin Şoku! 10 Yaş Altı Çocuğu Olana izin Yok!

Öğretmen Annelere İdari İzin Şoku! 10 Yaş Altı Çocuğu Olana izin Yok!

Kovid-19 kapsamında Kamu Çalışanlarına yönelik çıkartılan genelge ile 10 yaş altında çocuğu olan kamu çalışanı anneler idari izinli sayılacaktı. Ancak, sitemize ulaşan bilgilere göre çok sayıda kurumda bu taleplere olumsuz cevap veriliyor.

A+A-

"Cumhurbaşkanlığı, 14/04/2021 tarihli ve 31454 sayılı Resmi Gazete"de yayımlanan; Covid-19 Kapsamda Kamu Çalışanlarına Yönelik Tedbirler konulu 2021/8 sayılı Genelge ile 10 yaş altında çocuğu olan kamu çalışanı anneler idari izinli sayıldı.

Genelgede, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlardan idari izinli sayılacak personel ile ilgili “Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı (MİT) hariç; gebeliğinin 24’üncü haftasından 32’nci haftasına kadar olan süreçte hamile çalışanlar, süt izni kullananlar ile engelli çalışanalar, Sağlık Bakanlığı ile MİT hariç; 60 yaş üzerinde olanlar (yönetici pozisyonunda olanlar hariç), Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği kronik hastalığı bulunanlar ile 10 yaş ve altı çocuğu olan kadın çalışanlar idari izinli sayılacaktır” ifadeleri yer aldı.

Cumhurbaşkanlığı genelgesine rağmen; 10 yaş ve altı çocuğu olan öğretmenlere idari izin verilmiyor.

Bu konu hakkında Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmî bir yazı yazarak konuyu netleştirmesi gerekmektedir.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yazılan yazıda; Cumhurbaşkanlığı'nın 15 Nisan 2021 tarih ve E. 16291 sayılı 2. bir yazısında bazı kamu kurumların bu uygulamadan muaf tutulduğu anlaşılmıştır. 

aile1-002.jpg

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.