1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. MEB PERSONEL

  4. Öğretmenler Haftada 1 Gün Okula Gidecek Mi?
Öğretmenler Haftada 1 Gün Okula Gidecek Mi?

Öğretmenler Haftada 1 Gün Okula Gidecek Mi?

Öğretmenler, 17 Mayıs 2021 pazartesi gününden itibaren haftada en az bir gün okula gidecekler mi? Haftada bir gün okula gitme uygulaması devam edecek mi?

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı'nın kararına göre okul öncesi eğitim kurumları, özel eğitim okul ve sınıfları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ile 8 ve 12. sınıfların destekleme ve yetiştirme kursları 17 Mayıs Pazartesi gününden itibaren yüz yüze eğitim ile eğitim öğretime faaliyetlerine devam edecek. Diğer eğitim kurumlarında tüm kademe ve sınıflarda 1 Haziran 2021 Pazartesi gününe kadar eğitim öğretim faaliyetlerine uzaktan eğitim yoluyla devam edilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı ''Uzaktan eğitim sürecinin etkili ve verimli yürütülmesi amacıyla zümre öğretmenleri ve rehberlik servisinde görevli öğretmenlerle birlikte yapılacak planlama doğrultusunda öğretmenler haftada en az 1(bir) gün okula gelerek değerlendirme yapacak ve sınıf defterini işleyecektir. Öğretmenler uzaktan eğitimi sürdürmek için okulda bulunan bilgisayar ve kamera gibi araçlardan yararlanabilecektir.'' ifadelerine yer verilmişti.

Bu doğrultuda öğretmenler haftada bir gün okula giderek ders defterlerini dolduruyor, evrak vb. işlerini tamamlıyorlardı.

Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısında 29 Nisan - 17 Mayıs 2021 tarihleri arasında tam kapanma kararından sonra Milli Eğitim Bakanlığı açıklama yapmış, tam kapanma dönemini kapsayan tarihler arasında öğretmenlerin haftada en az 1 gün okulda bulunma durumunun olmadığı belirtilmiş ve bu tarihlerde öğretmenler okullarına gitmemişti.

17 Mayıs 2021 Pazartesi günü itibariyle tam kapanma tedbirleri kaldırıldığından dolayı "öğretmenler eskiden olduğu gibi haftada 1 gün okula gidecek mi?" soruları gelmeye başladı. 

Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlerin haftada 1 gün okula gitme uygulamasını tan kapanma dönemi süresince (29 Nisan - 17 Mayıs 2021) geçici süreyle kaldırdığı,  resmi olarak öğretmenlerin haftada 1 gün okula gitme uygulamasının 17 mayıs sonrasında geçerli olmaya devam ettiği anlaşılmaktadır.

Her ne kadar resmi uygulama öyle olsa da, öğretmenlerden gelen geri dönüşlere bakıldığında; haftada 1 gün okula gitme uygulamasının hiç bir anlamı olmayan gereksiz bir uygulama olduğu anlaşılmaktadır.

MEB yetkililerinin konuyu tekrar değerlendirerek mevcut uygulamanın tamamen kaldırılması bekleniyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.