1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. KAMU PERSONELİ

  4. Tuğrul Türkeş'ten olay MHP açıklaması 2 sarhoş 3-5 çakal...
Tuğrul Türkeş'ten olay MHP açıklaması 2 sarhoş 3-5 çakal...

Tuğrul Türkeş'ten olay MHP açıklaması 2 sarhoş 3-5 çakal...

Tuğrul Türkeş, bakanlık teklifini kabul etmesi sonrası ilk kez konuştu. Tuğrul Türkeş'in Devlet Bahçeli ve MHP yönetimini hedef alan sözler siyasette deprem etkisi yaratacak türdendi.

A+A-

Tuğrul Türkeş bir konuştu pir konuştu. 

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bakanlık teklifini kabul etmesi sonrası ilk kez basın toplantısı düzenleyen Tuğrul Türkeş, MHP'den ihracını isteyenlere demediğini bırakmadı.

MHP'den ihracını isteyen isimlere 'Siz kimin partisinden kimi atıyorsunuz?' diyen Türkeş, "Bu konuda hakkımda laf etmeye yeltenenler 2 sarhoş ile 3-5 çakaldan ibaret. Bunlara cevap vermeyi doğru bulmuyorum" dedi. 

MHP'Yİ İKTİDAR YAPTIM!

Koalisyonunun değil seçim hükümetinin içinde görev aldığının da altını çizen Türkeş,'Ben MHP'liyim ve seçim hükümetinde de olsa partimi iktidar yaptım. Kimse beni bundan dolayı partimden atamaz" diye rest çekti.

BAHÇELİ'YE ÇAĞRI

İhraç talebine ilişkin Devlet Bahçeli'ye de kongre çağrısı yapan Tuğrul Türkeş, şunları söyledi:

"İlla ki de atılmam gerekiyorsa da buna ülkücü camia karar vermelidir. Buradan sayın Genel Başkan Devlet Bahçeli Bey'e sesleniyorum:

4 Ekim'de olağanüstü kurultayı toplasınlar, o kurultayda benim üstlendiğim görev hakkında delegeler, partililerim ve ülküdaşlarım karar versinler. Yanaşmalar, devşirmeler, bu davaya emek vermemişler, sahibinin sesi sözde ocakçılar, benim verdiğim kararın ağırlığını anlayıp, algılayıp, beni yargılayamazlar."

tugrul-turkes-olay-mhp-aciklamasi-2-sarhos-3-5-cakal....jpg

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Başbakanlık Yeni Bina'da yaptığı açıklamanın öne çıkan bölümleri şöyle:

"Hükümetimizin öncelikli meselesi terörü bitirmektir. Ülkenin güvenliği hepimizin önceliğidir. Böyle bir dönemde görev üstlendiğimi son derece önemsediğimi vurgulamak istiyorum.

BEN PARTİMİ İKTİDAR YAPTIM

Makamları çıkar ve imtiyaz olarak algılayanların eleştirileri ilgili alanım değil. Siyasi partilerin amacı, iktidar olmaktır. İktidarı hedeflemeyen hiçbir parti, demokrasinin gelişmesine katkı sunamaz. Demokrasiyi geliştiremediğimiz takdirde eleştirilere de tahammül gösterilemez. Bu ilkeler ışığında herkes şunu bilsin ki, benim Başbakan Yardımcısı olmam nedeniyle partim MHP de bugün iktidar olmuştur. Bunu kim görmezlikten gelebilir, tabii ki iktidar olmak istemeyenler. Arkadaşlar, ben partimi iktidar yaptım. Şahsıma insafsızca eleştiriler bunun için yapılıyor. Beni bunun için partimden atmaya çalışıyorlar

"MHP SORUMLULUKTAN KAÇIYOR"

1970'li yıllarda MHP'nin kurucusu babam merhum Alparslan Türkeş, partimizi 3 milletvekiliyle iktidar ortağı yapabilmişti. Bugün 80 milletvekiline sahip olan MHP ise iktidar sorumluluğundan korkup kaçıyor. Yüz binlerce ülkücünün işsiz olduğu ülkemizde MHP'yi iktidardan uzak tutmak hangi akla hizmet vermektir.

"SİZ KİMİN MİRASINI YEDİNİZ"

Her fırsatta beni soyadımdan dolayı 'mirasyedi' olmakla suçluyorlar: Ben bu ithamı büyük bir memnuniyetle kabul ediyorum. Çünkü bu benim hem dinen helal, hem de hukuken meşru bir hakkımdır. İster yerim, ister yemem. O benim bileceğim bir iş. Bunu söyleyenlere de sormak lazım, siz kimi mirasını yiyorsunuz.

"BENİ PARTİMDEN UZAKLAŞTIRMAYA ÇALIŞIYORLAR"

Devlet bey babamın yanında yetişmiş büyük bir liderdir. Bu nedenle başbakan yardımcılığı koltuğuna oturur oturmaz genel başkanımızı aradım. Kendisi de şahsımı hedef alan açıklamalar yapmamıştır. Ama yanında oturan zatlar, çıkarları için var güçleriyle bana saldırıyorlar.
Devlet Bey istişareye önem verir, kendisiyle yıllardır istişare ederim. Kendisine yanaşmış olanlar beni partimden uzaklaştırmaya çalışıyor. Devlet bey tüm bunları çok iyi bilmektedir. Devlet beyin yüzüne gülenler beni yolumdan çeviremez.

tuğrul türkeş olay<a class='labels' style='color:#4d4e53' data-cke-saved-href='/search_tag.php?tags=mhp' href='/search_tag.php?tags=mhp'> mhp </a>açıklaması.jpg

"BE HEY GAFİLLER..."

Şahsımı yaylım ateşine tutuyorlar. Be hey gafiller, devlet ve millet düşmanları ortalıkta cirit atarken namluları neden bana çevirdiniz? Ben babamın ilkelerine bağlıyım, bu nedenle ani kararlar vermem. Üstlendiğimiz görevi mutlaka başarmalıyız.

"2 SARHOŞ İLE 3-5 ÇAKAL"

Bu konuda hakkımda laf etmeye yeltenenler 2 sarhoş ile 3-5 çakaldan ibaret. Bunlara cevap vermeyi doğru bulmuyorum. Ben MHP'liyim ve seçim hükümetinde de olsa partimi iktidar yaptım. Kimse beni bundan dolayı partimden atamaz.

"ÜLKÜCÜ CAMİA KARAR VERMELİ"

İlla ki de atılmam gerekiyorsa da buna ülkücü camia karar vermelidir. Buradan Sayın Genel Başkan Devlet Bahçeli Bey'e sesleniyorum: 4 Ekim'de olağanüstü kurultayı toplasınlar, o kurultayda benim üstlendiğim görev hakkında delegeler, partililerim ve ülküdaşlarım karar versinler. Yanaşmalar, devşirmeler, bu davaya emek vermemişler, sahibinin sesi sözde ocakçılar, benim verdiğim kararın ağırlığını anlayıp, algılayıp, beni yargılayamazlar.

DEVLET BEY'İN ÖFKESİNİN DİNMESİ LAZIM

Adaylık için Devlet beyin öfkesinin dinmesini bekliyorum. Beni partimden atacaklarını söylüyor, sen kimin partisinden kimi atıyorsun. 2 tane sarhoş ve 3-5 tane çakal... Bir hafta içinde benim hakkımda açıklama yapanları kast ediyorum.

AK PARTİ'DEN ADAY OLACAK MI?

Ben hala MHP'deyim. Benim böyle bir düşüncem hali hazırda yok. Şu ana kadar bana yönelmiş böyle bir talep olmadığı gibi, ben de MHP mensubu olduğumu ve bu görevi MHP milletvekili olarak yaptığımı ve genel başkanımızın davet etmesi halinde MHP'den müracaat edebileceğimi söyledim.

DAVUTOĞLU'NUN ALPARSLAN TÜRKEŞ'İN MEZARINI ZİYARET ETMESİ

Babamın mezarına her kim gülsuyu döktüyse Allah razı olsun. Bunu neden siyasi tartışma haline getirdiler? Başbakan ve beraberindekiler babamın mezarına gelip bir Fatiha okudularsa Allah razı olsun. Babamın mezarına geldiler diye kimseyi suçlayamayız."

TUĞRUL TÜRKEŞ.JPG
Tuğrul Türkeş açıklamalarının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

SAVUNMA VERECEK Mİ, İHRAÇ KARARI ÇIKARSA NE YAPACAK?

Bu açıklamaları savunma niteliğinde yaptım. Devlet Bey kongreyi toplar biz kendi camiamıza sorarız. Yanaşmalar buna karar veremez. Sistemi kilitlemek isteyenler, gelin karar verelim Tuğrul’u atalım mı atmayalım mı diye camiaya soralım.
Yargı yolum açıktır, önce karar verip sonra atamazlar. Partiden ihracıma kesin gözüyle nasıl bakılır, yargı yolum açıktır.

MHP'DEN MİLLETVEKİLİ ADAYLIĞI BAŞVURU YAPACAK MISINIZ?

Hayır şu safhada Devlet Bey'in öfkesinin dinmesi lazım. Aday adaylığı için söylerse müracaat ederim. Ben hiç keyfi olarak başvuruda bulunmadım. 2015 Haziran öncesi tekrar sordum, evrağını hazırla dilekçelerimizi vereceğiz dedi. Bugün de benim aklıma göre dosya koymam söz konusu değil. Genel başkanım gerekli görürse gider dosyamı veririm.

2 SARHOŞ 3-5 ÇAKAL KİM?

1 hafta içinde benim aleyhimde laf etmeye kalkan sarhoş ve çakallardan bahsediyorum. Gazetelere bakarsanız kim olduklarını görürsünüz.

EŞYALARINI BAKANLIK TEKLİFİNDEN ÖNCE Mİ TOPLADI?

Bizim eski dükkanda dedikodu bu mu? Genel sekreter şahsiyet önce kendi odasını dekore etmiş. Beğenirlerse genel başkanların da odaları öyle olacak denildi. Duvarda haritalarım vardı, çerçeve değişimine yolladım. Partideki dekorasyon beğenilmedi ki 2 aydır beklemedeyim boya yapılmadı. İsim vermeyeceğim ama zil takıp oynayanlar marifetleri var ise bile Devlet Bey'in arkasında kareye girmek yerine konuşsalardı.

İPLER NE ZAMAN GERİLDİ?

Türkiye’de bir cumhurbaşkanlığı seçimi olacağı önceden beri biliniyordu. MHP’nin kendine has bir aday çıkarması gerektiğini ilettim. MHP’ye yakışır bir aday olması gerekir dedim. Bu tip bir çok konuda istişareler yaptık. 7 Haziran’da istişareler kapandı, herşeye “hayır” deme mevsimi geldi. Fikrimiz sorulmadı. Bana haber verilmeden Anakara’da yapılan toplantılarda da ne konuşulduğundan haberim yok.

MECLİS'TE MHP'NİN 'HAYIR' OYU VERMESİ

Bu “Hayır” deme alışkanlığından kaynaklanmış olabilir…

AK PARTİ'YE GEÇECEK Mİ?

AK Parti’den bana bir davet veya talep olmadığı gibi ben de her defasında belirttiğim gibi MHP mensubu olduğumu belirtmek istiyorum.

MHP'NİN OY POTANSİYELİ NE ANKETLER NE DİYOR?

Türkeş oyları böler mi diye konuşma yapıyor. Ben MHP’deyim. MHP’nin oyu bölünecek ise “Tuğrul’u MHP’den atalım diyenlere” sormanız gerekir.

internethaber.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.