1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. MEB PERSONEL

  4. Valilikten Öğretmenlere Çağrı Merkezi Görevlendirilmesi!
Valilikten Öğretmenlere Çağrı Merkezi Görevlendirilmesi!

Valilikten Öğretmenlere Çağrı Merkezi Görevlendirilmesi!

Adana Valiliği, uzaktan eğitimin yoğun bir tempo ile devam ettiği şu günlerde, Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde Sağlık Branşında görev yapan Öğretmenlerin “KAMU HASTANELERİ HİZMETLERİ BAŞKANLIĞI ÇAĞRI MERKEZİNE” görevlendirdi!

A+A-

Adana Valiliği, uzaktan eğitimin yoğun bir tempo ile devam ettiği şu günlerde, Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde Sağlık Branşında görev yapan Öğretmenlerin “KAMU HASTANELERİ HİZMETLERİ BAŞKANLIĞI ÇAĞRI MERKEZİNE” görevlendirdi! Eğitm öğretimin devam ettiği şu günlerde yapılan görevlendirmeye tepki, Türkiye Kamu-Sen Adana İl Temsilcisi ve Türk Eğitim-Sen Adana 1 Nolu Şube Başkanı Durdu Mehmet Girgeç’ten geldi. Girgeç, sosyal medya hesabından yaptığı “EĞİTİM ÖNEMLİ DEĞİL; ÖĞRETMEN ÇAĞRI MERKEZİNE!” Başlıklı yazısıyla görevlendirmelerin iptalini isteyip Milli Eğitim Bakanlığını göreve davet etti.

İşte o açıklama:

Yatıyor dediler, tatilde dediler, filyasyon ekibindesin saha incelemesi yap dediler yetmedi çalışan anneler için bakıcı rolü verdiler, başka ne diyecekler diye bekliyorduk, gecikmediler; çağrı merkezine görevlendirdiler!

Adana’da, Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerimizde (Sağlık Meslek Liselerimizde) Sağlık Branşında görev yapan Öğretmenlerimizin kurumlarına, üzerlerinde ders yükü olmasına rağmen “KAMU HASTANELERİ HİZMETLERİ BAŞKANLIĞI ÇAĞRI MERKEZİNE” görevlendirildiğine dair Valilik makamına ait olur yazısı gönderildi.

Öncelikle, öğretmeninin bu şekilde görevlendirilmesine izin vermeyeceğine inandığımız Milli Eğitim Bakanlığını ve böyle bir görevlendirmeden haberdar olmasına rağmen; Milli Eğitim Bakanlığına mı, İçişleri Bakanlığına mı yoksa Sağlık Bakanlığına mı bağlı olduğuna karar vermekte zorlandığım Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü göreve davet ediyorum. Öğretmenlerimiz hangi bakanlığa bağlıdır; görev ve sorumlulukları nedir?

Okullarımızda salgın sebebiyle yüz yüze eğimin yapılamadığı, Öğretmenlerimizinse tüm gayretleriyle uzaktan eğitim sürecine devam ettiği şu günlerde, “Sen uzaktan eğitimi yapma, gel çağrı merkezinde görevlendirildin!” demek kabul edilebilir bir görevlendirme değildir!

Öğretmenin görevi öğretmenlik değilse o halde nedir? Süreç ne olursa olsun eğitim ikinci plana atılamaz! Unutulmasın ki tatil değil uzaktan eğitimdeyiz!

Çağrı Merkezlerine görevlendirilen her öğretmenimizin; devam etmekte olan uzaktan eğitimle öğrencilerine öğretmenlik yapması önemsiz bir eylem midir?

Kamu okullarında kamu görevlisi olarak görev yapan öğretmenlerimiz için “Ne iş olursa yapar!” yaklaşımında bulunmak yanlıştır ve kabul edilmesi mümkün değildir!

Öğretmeni birer emir eri gibi görmek, onların da bir anne, baba; eş ya da evlat olduğunu unutmak ya da onların da farklı rollerinin olduğunu görmemek öğretmenlik mesleği itibarını tamamen bitirmek demektir.

Öğretmenlerimiz, öğrencileriyle de velileriyle de ilgileniyor; dersler anlatılıyor, gerekli rehberlik işleri yapılıyor! Farkından olun, eğitim yüz yüze yapılmıyor ama devam ediyor!

Hal böyleyken devam eden bir eğitim sürecini görmemek sadece öğretmenlerimize yapılacak bir haksızlık değil aynı zamanda her öğrencinin vebaline de girmek demektir!

Yapılan bu görevlendirmeyle, sağlık meslek liselerimizde eğitim öğretimin durdurulmasını kabul etmiyor, öğretmenlerimize yapılan görevlendirmenin iptal edilerek uzaktan eğitimin devam edilmesini talep ediyoruz!

Durdu Mehmet Girgeç

Türkiye Kamu-Sen Adana İl Temsilcisi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum