1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. GÜNCEL

  4. Haftanın son günü sürpriz atama kararları!
Haftanın son günü sürpriz atama kararları!

Haftanın son günü sürpriz atama kararları!

Haftanın son günü sürpriz atama kararları! Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar Hakkında Kararlar (Karar: 2021/364, 365, 366, 367, 368, 369, 370, 371, 372, 373) 30 Temmuz 2021 tarihli atama kararları şöyle;

A+A-

Haftanın son günü sürpriz atama kararları Resmi Gazete'de yer aldı.Görev süresi dolan YÖK Başkanı Yekta Saraç Cumhurbaşkanı Başdanışmanı oldu. Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol Özvar da yeni YÖK Başkanı olarak atandı. 4 bakanlık ve kurumlarda da atamalar yapıldı. İşte detaylar....

BAKANLIKLARDA ATMALAR

30 Temmuz 2021 tarihli Resmi gazetede yayımlanan atama kararnamesine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile bazı kurumlarda atama ve görevden alınma gerçekleşti ayrıca Görev süresi dolduğu için YÖK Başkanlığı koltuğunu bırakan Yekta Saraç'a Cumhurbaşkanlığında görev verildi.

ATAMA KARARLARI

Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığına, Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 12 nci ve 13 üncü maddeleri gereğince Prof. Dr. M. A. Yekta SARAÇ atanmıştır.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı;

- Mardin Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mesut AGRAKÇE,

- Zonguldak Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Pelin Ayşe YAĞIZ,

3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci maddesi gereğince görevden alınmıştır.

3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Hızır AY görevden alındı

YERİNE

Genel Müdür Yardımcılığına Sami SARIYILDIZ atanmıştır.

Gençlik ve Spor Bakanlığı

Burdur Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Orhan KEMERKAYA atanmıştır.

Kültür ve Turizm Bakanlığı

Bitlis İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Ali Fuat EKER atanmıştır.

Vakıflar Genel Müdürlüğü;

- Kütahya Vakıflar Bölge Müdürü Ahmet AYDIN,

- Malatya Vakıflar Bölge Müdürü Kenan DOĞAN,

3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci maddesi gereğince görevden alınmıştır.

Türk Patent ve Marka Kurumu Yönetim Kurulu Üyeliğine, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri ile 4 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 362 nci maddesi gereğince Başkan Yardımcısı Cemil BAŞPINAR atanmıştır.

Türk Patent ve Marka Kurumu Yönetim Kurulu Üyeliğine, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri ile 4 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 362 nci maddesi gereğince Prof. Dr. İsmail KOYUNCU atanmıştır.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı

Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğüne, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Salih TAN atanmıştır.

Karar: 2021/373 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 8 inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları işletmesi Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Bilal TIRNAKÇI bu görevlerinden alınmış

YERİNE

Genel Müdür Yardımcılığına ve Yönetim Kurulu Üyeliğine Turgay GÖKDEMİR atanmıştır.

29 Temmuz 2021

Recep Tayyip ERDOĞAN

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.