Karne Günü Bu İllerde Tatil ve İdari İzin Haberi Geldi! Öğrenciler Okula Gidecek Mi?

Karne Günü Bu İllerde Tatil ve İdari İzin Haberi Geldi! Öğrenciler Okula Gidecek Mi?

Karne Günü Bu İllerde Tatil ve İdari İzin Haberi Geldi! Öğrenciler Okula Gidecek Mi?

Karne Günü Bu İllerde Tatil ve İdari İzin Haberi Geldi! Öğrenciler Okula Gidecek Mi? - Çorum kent merkezinde kar yağışı nedeniyle yarın eğitime  ara verildiği bildirildi.Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kar yağışı  dolayısıyla kent merkezi ile bağlı köylerdeki ilk ve orta dereceli tüm okulların  yarın tatil edildiği belirtildi. 

Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelliler ile  hamilelerin de yarın idari izinli sayılacağı ifade edildi.

ANKARA'DA DA TATİL EDİLDİ

Ankara'da hava muhalefeti nedeniyle yarın okulların tatil edildiği  bildirildi. Ankara’da Valiliği’nden yapılan açıklamada; “İlimiz genelinde görülen kar yağışı ve beraberinde oluşabilecek buzlanma nedeniyle trafikte yaşanması muhtemel olumsuzlukları en aza indirmek, öğrencilerimiz için oluşabilecek riskleri bertaraf etmek amacıyla 22.01.2016 Cuma günü Milli Eğitime bağlı resmi, özel Temel ve Orta Öğretim Kurumları (Kreş, Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Liseler)1 (bir) gün daha tatil edilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında görevli hamile ve  süt izni hakkından faydalanan kadın personel ile  engelli personel, gaziler, vazife ve harp malullüğü bulunanlar da aynı tarihte idari izinli sayılacaklardır. Eğitim ve öğretim döneminin son günü okulların tatil edilmesinden dolayı öğrencilerimiz, karnelerini hafta içerisinde okullarından ya da e-okul üzerinden görüp çıktı alabilirler. 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı 1.Dönemi sonunda Ankara’da  yarıyıl tatili heyecanını yaşayan öğrencilerimizin yetişmesinde mihenk taşı olan 62 bin öğretmenimize tatillerini iyi geçirmelerini; geleceğimizin ve yarınlarımızın teminatı olan 950 bin öğrencimize, tatillerini verimli bir şekilde geçirebilmeleri, özgüvenli yetişmeleri ve kendilerini en iyi şekilde ifade edebilmeleri adına sadık dostları olan kitaplardan ayrılmamaları ümidiyle iyi tatiller dilerim.” denildi. 

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.