1. HABERLER

  2. SENDİKALAR

  3. Bir toplu sözleşme talebimiz daha kazanıma dönüştü
Bir toplu sözleşme talebimiz daha kazanıma dönüştü

Bir toplu sözleşme talebimiz daha kazanıma dönüştü

18.4.2019 tarihli ve 30379 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar ile belleticilik görevi yapanlara ödenecek aylık ek ders ücretinin

A+A-

18.4.2019 tarihli ve 30379 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar ile belleticilik görevi yapanlara ödenecek aylık ek ders ücretinin üst sınırı 48 saatten 56 saate yükseltildi.

Eğitim-Bir-Sen olarak, belleticilik görevi için görevlendirilenlerden gece pansiyonda kalanlar için öngörülen ek ders ücretinin ilave 4 saat artırımlı ödenmesini ve ek ders usul ve esaslarının 13. maddesinin birinci fıkrasının son cümlesinde yer alan 48 saat sınırlamasının yatılı ve pansiyonlu okullar için uygulanmamasını talep etmiştik.

4. Dönem Toplu Sözleşme ile belleticilik görevi için pansiyonda nöbetçi olarak kalanlar için öngörülen ilave ek ders ücreti 2 saatten 3 saate çıkarılmıştı.

18.4.2019 tarihinde yayımlanan değişiklikle aylık ek ders ücretinin üst sınırı 48 saatten 56 saate yükseltildi. Böylece, toplu sözleşme gündemine taşıdığımız bu talebimiz de kazanıma dönüştü.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.