Egitim-Bir-Sen Bayan İlçe Müdürüne Sert Çıktı

Egitim-Bir-Sen Bayan İlçe Müdürüne Sert Çıktı

Eğitim Birsen Ankara 2 Nolu şube olarak bu açıklamayı yapmamak için sabırla sendikamıza ve üyelerimize yapılan eziyetlerin kasten yapılmadığını düşünerek bu açıklamamızı geciktirmiştik.

Eğitim Birsen Ankara 2 Nolu şube olarak bu açıklamayı yapmamak için sabırla sendikamıza ve üyelerimize yapılan eziyetlerin kasten yapılmadığını düşünerek bu açıklamamızı geciktirmiştik. 

Ancak Üyelerimiz talebi üzerine Müdür yardımcılığı için açacağımız kurs talebimizin 10 GÜN ÖNCE VERMEMİZE rağmen, kursumuzun 15/02/2016 tarihinde başlayacağından ve 100 ün üzerinde üyemizin mağduriyeti söz konusu olduğundan halen kursumuzun ilçe müdiresitarafından muallakta bırakılması bu açıklamayı zorunlu kılmıştır.

İlçe Müdiresi Şefika BİÇER hanıma soruyoruz 

1-Kurs günü gelmesine rağmen kurs onayı neden verilmemektedir.Acaba üyelelerimizin yöneticilik sınavında başarılı olmasından mı rahatsız oluyorsunuz? 

2- Üyelerimizi yıldırmak için sizin emrinizle soruşturmalar açılmakta öğretmenlerimizin ve idarecilerimizin motivasyonları düşmektedir.İlçemize,kurumlarının  işleri  için gelen Müdürleri,ilçeye taktırdığınız kameralarla odanızdan takip edip,  Şube müdürlerinin odasında neden oturuyorsunuz?diye,mobing uygulamanızın nedeni nedir? llçemizde görev yapanbayan idarecilerimizden birine  programda  sırf ön koltukta oturdu diye soruşturma açmanız inanılır gibi değildir. 

Bu 28 Şubat’ta Beyaz Türklerin Uyguladığı eziyetleri aklımıza getirmiştir. Altındağ İlçe Milli Eğitimde Çalışma huzurunun bozulduğu , başka ilçelere gitmek ve görevlendirme taleplerinin artığını, dedikodularla insanların huzursuz olduğunu üzülerek görmekteyiz. 

ilce.jpg

Ayrıca İlçe Müdiresi  Şefika Biçeri’n Beni Sendika atamadı gibi sözlerle sendikamıza haber göndermesi ile ne anlatmak istediğini anlamış değiliz. Sendikanın  zaten atama makamı olmadığı herkes tarafından bilinmektedir Ancak yapılan doğru ve yanlışlarında  çoğunluğun sesi bir sivil toplum kuruluşu olarak takip etmek bizlerin görevidir. 

İlçe Müdiresi Şefika Biçer’ in kendi ifadesiyle ortamlarda paylaştığı Altındağ’ın Sulatanıyım ifadesini doğru bulmuyor. Bu rahatlıkla devletin imkanlarını kullanarak 1. Donem yüksek Lisans programına devletin özel aracını ve şoförünü Akşam  saat 22 .00’a kadar  tutmasını  doğru bulmadığımızı kamu oyuna söylemek istiyoruz. Üyelerimizden ve okul idarecilerimizden gelen yoğun tepkiler üzerine bu konuları kamu oyuyla paylaşmak istedik.                                                                

Ankara Eğitim Birsen 2 Nolu Şube Başkanlığı                                                                                Yönetim Kurulu Adına                                                                                                  

Şube Başkanı                                                                                                  

Levent KÖSE

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum